Salı, Haziran 6, 2023

Pandemi Döneminde Evden Çalışmanın Püf Noktaları!

Pandemi döneminde evden çalışmak bir seçenek değil, zorunluluk haline geldi. Evden çalışırken başarı çıtamızı standart bir şekilde devam ettirebilmemiz için ofisteki tempoyu evde de yakalayabilmeli, motivasyonumuzu kaybetmemek için rutin bir plan dahilinde çalışmaya devam etmeliyiz. Salgının tam olarak kalıcı etkileri çözülemese de çalışma hayatımızda köklü değişikler yaptığı kesin! Hadi evden çalışma konusuna daha yakından bakalım.

Ofisteki Motivasyonumu Sağlayamıyorum Diyenlere Öneriler

Yeni normal düzende ofis yerine evden çalışma verimlilik ve üretkenliğinizi arttırabilir. Zamanınızı daha farklı organize etme fırsatı yakalayabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlayıp çalışırken bu şarkıları dinleyebilirsiniz. Fakat dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin!

Çalışacağınız saatlere, molanızı ne zaman vereceğinizin kararı tamamen size ait! Kahve molanızı ofiste geçirmek yerine evinizde ailenizle veya sevdiklerinizle geçirmek iş veriminizi arttıracaktır.

Pijamalarınızla çalışmak yerine casual kıyafetler tercih ederek üstünüzdeki miskinliği atabilir aynı zamanda da son dakika gerçekleşebilecek online toplantıya kötü bir halde katılmaktan kurtulabilirsiniz.

Ofise gidip gelirken trafikte harcadığınız süreden tasarruf etmek de evden çalışmanın şüphesiz en sevilen yanlarından! Trafikte geçireceğiniz süreyi kendinize ayırıp çalışmaktan ve yorgunluktan fırsat bulamadığınız filmleri izleyip sevdiklerinize zaman ayırarak geçirebilirsiniz.

Son olarak çalışma masanızı kendi zevkinize göre dizayn edip yakacağınız bir mum ve vazolarınıza koyacağınız çiçeklerle yine kendinizi motive edebilirsiniz.

Kısaca tüm bu öneriler, yeni normal ve evden çalışma düzeni sayesinde QNET’in iki önemli felsefesinden biri olan RYTHM (Dünyaya Değer Katmak için Kendini Geliştir) için kendinize daha fazla ve daha kaliteli zaman ayırabilirsiniz. Böylece kendinizle beraber etrafınıza, çalışma arkadaşlarınıza ve QNET ailesinin de içinde olduğu gibi temas ettiğiniz tüm insanların gelişimine büyük katkı sağlamış olursunuz.

Uygulayacağınız etkili ama küçük detaylarla evden çalışmayı keyifli hale getirmek sizin elinizde!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz