Salı, Haziran 6, 2023

Doğrudan Satışçılar İçin Futboldan 5 Liderlik Dersi

Doğrudan satış yolculuğumuza doğrudan uygulayabileceğimiz futboldan pek çok liderlik dersi öğrenebiliriz. QNET’in Manchester City FC’nin resmi doğrudan satış ortağı olmasının nedenlerinden biri, spora ve onun değerlerine olan ortak sevgimiz ve saygımızdır.

İşte futboldan öğrenebileceğiniz en değerli beş ders:

  • Hedefleriniz İçin Şut Çekin (Kelimenin Tam Anlamıyla Böyle!)

Sürdürülebilir bir iş kurmak, uzun vadeli düşünmeyi gerektirir. Bu, tıpkı futbolda olduğu gibi hedefler belirlemek ve buna yönelik eylemlerinizi haritalamak anlamına gelir. Her oyun sırasında gol atmaya çalıştığınız gerçek hedeflerden Ligi ve hatta Dünya Kupası’nı kazanma hedeflerine kadar hedefleri belirler ve bunu başarmak için takım olarak çok çalışırsınız.

  • Lider Sadece Takımı Kadar İyidir

Sizin ve ekip üyelerinizin performansı birbirine bağlıdır – Ve tam tersi de geçerli. Her ekip üyesinin tutumu kolektif bir bütünün parçasını oluşturur. Bir lider olarak dikkatsizseniz, ekibiniz sizi ciddiye almazsa şaşırmayın. Ekibinize değer verirseniz, ekibinizin size ne kadar değer verdiğine şaşıracaksınız.

  • Tek Başınıza Kazanamazsınız

Sporda ve hayatta, asla kendi başınıza gerçekten kazanamazsınız. Bireysel sporlarda bile, köşenizde hala bir koçunuz ve insanlar vardır. Kaleci kendi başına her şeyi savunamaz – Takımın da savunmasına ihtiyaçları vardır. Doğrudan satış insan işidir – inandığımız ürünleri satmak için bir network (ağ) kurarız, bu da büyük ölçüde bir ekip çalışması işi olduğu anlamına gelir. Liderlik edecek bir ekip olmadan lider olamazsınız!

  • Örnek Olun

İyi bir oyunu oynamadan konuşamayacağınız gibi, bir işi yapmak için harekete geçmeden de konuşamazsınız. QNET’te temel değerlerimizden biri dürüstlüktür ve bu, rolünüze uygun yeteneklerinizi en iyi şekilde yerine getirmek anlamına gelir. Kaptan olarak, kendi içinizde en iyiyi göstermek ve ekibinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmak görevinizdir.

  • Özverili Olun

Bir takım ve bir takımla çalışmak size birçok ders öğretir, ancak belki de hepsinden en önemlisi kendinizden başka biri için nasıl düşüneceğinizdir. Bir nedenden ötürü 11 takım üyesi vardır – eğer forvet sahanın her yerine topu kovalamaya giderse, yorulur ve tek başına on rakiple karşı karşıya kalır. Kendi bireysel hedeflerinizden önce takımınızın neye ihtiyacı olduğunu ve ortak hedefinizi düşünün. Herkes bu şekilde düşünüyorsa, o zaman herkes birbirinin arkasındadır… ve bu şekilde kazanırsınız.

Futboldan öğrenebileceğiniz paha biçilmez liderlik dersi sizce nelerdir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Ve bunu ekibinizle paylaşmayı unutmayın!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz