Pazartesi, Mart 27, 2023

Naturtres ile Hem Sağlık Hem Bakım!

Uzun ya da kısa, sarışın, kuzguni siyah, platin veya kestane… Saçın rengi ne olursa olsun önemli olan ışıl ışıl parlaması, rüzgârda tel tel uçuşması… Peki, nedir harika saçlara sahip olup enerjini tazelemenin sırrı? Saç da tıpkı parmak izi gibi kişiseldir. Kimi kuru kimi yağlı, kimi arasından su geçmeyecek kadar kıvırcık kimi pırasaları kıskandıracak kadar düz. Dolayısıyla saç bakımı da kişiye özgü olmalıdır. Ancak saç bakımında kullanılan ürünlerin içeriklerinde bulunan etken maddelerin verdiği zarar ya da sağladığı yarar değişmez. Bu yüzden saçımıza, cildimize süreceğimiz ürün ne olursa olsun önce içindekileri incelemeliyiz. Bu yazıda Naturtres ürününü inceleyeceğiz.

Maruz kaldığınız pazarlama kampanyalarının, müthiş saçlar savrulan reklamların, ışıl ışıl ciltli kadın ve erkeklerin oynadığı reklamların tümümde tanıtılan ürünler elbette piyasanın en harikası! Peki işin aslı? Paraben, slikon, parafen… Bu zararlı maddeleri belki de farkında olmadan; saçımıza, yüzümüze, vücudumuza sürüyoruz. SLS, SLES, silikon, tuz, paraben, parafin maddeleri; alerji, egzama ve kanser gibi ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Bu yüzden önerilere ve reklamlara kayıtsızca güvenmeden önce muhakkak ürünleri kendi süzgecinizden geçirin. Cildinizin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurarak kendiniz için en iyi seçimi yapın ve harika saçlarla ışıldayın.

Silikon, doğal içeriklere sahip olmayan tüm şampuan ve saç kremi ürünlerinin içinde bulunur. Aslında saçın daha parlak ve dolgun görünmesi için kullanılan silikon, saç tellerinin nem almasını engeller ve saçı kurutur. Kırılan ve yıpranan saçların neredeyse bir numaralı sorumlusu olan silikon, saç tellerimizi kaplar ve saçımızın havayla temasını keser. Bir başka etken madde olan SLS ve SLES ise esasen saçı nemlendirmek için ürünlerin içeriğine ekleniyor, ama bu işlemi yaparken saçı tahriş ederek saç derisinde kuruma ve kepeğe yol açabiliyor. Paraben maddesi; şampuan, saç kremi, duş jeli gibi kozmetik ürünlerinin raf ömrünü arttırmak için kullanılıyor. Vücuda etkilerinin de kullanım amacı gibi masum olmasını dilediğimiz Paraben maddesi, insan bünyesi üzerinde maalesef hormonel bozukluklara yol açabiliyor.

Pazarlama kodlarının içinde allanıp pullanıp tüketiciye iyi gibi gösterilen zararlı maddelerin uzun vadede saçta yol açtığı hasarları önlemek sizin elinizde. Daha parlak, daha hacimli, dolgun, yumuşacık saçlara ulaşmak için bu ve benzeri etken maddeler içeren ürünlere hiç ihtiyacınız yok desek? Doğal içeriklere sahip olan ürünlerle de hayalini kurduğunuz saçlara kavuşabilirsiniz.

Naturtres serisinde bulunan tüm ürünler doğal bileşenlerden oluşuyor. İçeriğinde tuz, SLS, SLES, slikon, paraben ve parafin gibi bünyeye zararlı maddeler bulunmuyor.
Tamamen saf ve doğal içeriğe sahip; şampuan, saç kremi ve duş jelleriyle siz de kimyasaldan uzak, doğal bakım ile nefes alan bir cilde, parlak saçlara ve ışıl ışıl bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Naturtres’in organik sertifikalı ürünleri; şampuan, saç kremi ve duş jellerinden oluşuyor. Kuru ve normal saç ve cilde sahipseniz argan ve hindistan cevizi yağlı serisini, yağlı bir saç ve cilde sahipseniz de Limon özlü ve çay ağacı yağlı olan seriyi kullanabilirsiniz. Her iki seri ile saçlarınızı doğal bakıma kavuşturmuş, sağlıklı bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Siz de organik sertifikalı Naturtres ürünleriyle tanışın, cildinize, saçınıza, vücudunuza sağlık katın!

Diğer yazılarımız için: Her Yaştan Kadın İçin En İyi Cilt Bakım Rutini

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz