Salı, Haziran 6, 2023

Kendi Hayatınızın CEO’su Olmanın Beş Yolu

Kendi hayatınızın CEO’su olmak ve seçimlerinizi bir CEO’nun yapacağı şekilde yönetmek mi istiyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Üstlendiğiniz görevlerden ders çıkarabileceğinize ve kendi hayatınızın CEO’su olabileceğinize dair birkaç ipucu.

1)Haftalık Check-In Yapın

Bir adım geri atın ve haftalık olarak kendinize danışmak için zaman ayırın. Kendinize mutlu olup olmadığınızı sorun ve neyin daha ince bir şekilde ayarlanması veya güçlendirilmesi gerektiğini görün. Sizin için doğru olanı yapmak için bir meydan okuma beklemek yerine daha aktif olun.

2)Önceliklerinize Göre Kararlar Verin

Önceliğiniz belirli bir satış hedefine ulaşmaksa, bu hedefe ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamak için geriye doğru çalışın. Ekibinizden neye ihtiyacınız olduğu konusunda daha net olmanız mı gerekiyor? Sosyal medya pazarlamanıza daha fazla zaman ayırmanız mı gerekiyor? Bitkin ve bunalmış durumdasınız ve geri adım atmanız mı gerekiyor? Önceliklerinizi değerlendirin ve buna göre kararlarınızı verin.

3)Bir Performans İncelemesi Yapın

Kendi hayatınızda CEO olmanın en iyi yolu, iyi iş uygulamalarının kurallarını kendinizde kullanmaktır. Aktif olarak kendiniz için hedefler belirleyin ve her üç ayda bir bu hedeflerle nasıl eşleştiğinizi görmek için zaman ayırın. Bu size güçlendirmeniz gereken becerileri, ince ayar yapmanız gereken etkinlikleri düşünme ve hayatınızın hedefleri söz konusu olduğunda büyük resme bakma fırsatı verir.

4)Kaynaklarınızı Denetleyin

Denildiği gibi, “Ya günü koşarsın ya da gün seni çalıştırır.” En iyi kaynaklarınızı kendiniz değerlendirmelisiniz. Tutkunuzu ve enerji seviyenizi yeniden doldurma şansınız mı oldu? Kendinize bir öncelik verdiğiniz için kendinizi suçlu hissetmeyin. Bunun yerine, kaynaklarınızı denetleyin ve en iyi benliğiniz olabilmeniz ve %100 kapasite ile performans gösterebilmeniz için nelerin değişmesi gerektiğini görün.

5)Başarılarınızın Keyfini Çıkarın

Kendi hayatınızın CEO’su olarak, ne kadar küçük olursa olsun başarılarınızı kutlamak sizin için önemlidir. Başarılı bir doğrudan satışçı olma ve QNET’in Achievers’ Club’ının bir parçası olma arayışınızda, aynaya bakmayı ve kendinizi övmeyi unutmayın. Başarılarınızı arkadaşlarınıza ve ailenize gösterin, böylece sizi rol model olarak görebilsinler.

Diğer yazılarımız için: Network Lideri Yasir Khamis ile Başarının Anlamı Üzerine

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz