Salı, Haziran 6, 2023

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Pozitif Hale Getirilir?

Doğrudan satış yolculuğunuzda dikkat dağıtıcı unsurları nasıl olumluya dönüştüreceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. ‘Dikkat dağıtma’ kelimesi çoğu zaman kendisine eklenen birçok olumsuz çağrışıma sahiptir. Bununla birlikte Dato Sri Vijay Eswaran, dikkat dağıtıcı unsurları pozitiflere nasıl dönüştüreceğimiz ve bunları bir engelden ziyade hayatınız için bir fayda olarak nasıl kullanabileceğiniz konusunda bize tavsiyelerde bulundu. Dikkat dağıtıcı unsurların önceliklerimizi engelleyip, üretkenliğimizi ve performansımızı olumsuz yönde etkileyip etkilemediğini veya dikkat dağıtıcı unsurların olumlu bir güç olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Pozitif Hale Getirilir?

Dato’ya göre, olumlu dikkat dağıtıcı unsurları beslemek için yapılması ve yapılmaması gerekenlerin bir listesi var.

Yapın

  • Onları tamamen reddetmek yerine dikkat dağıtıcı şeylerinizi kucaklayın.
  • Bu dikkat dağıtıcı şeyler için yeterli zaman ayırın, ancak bunları akıllıca yönetin.
  • Dikkat dağıtıcı şeyleri bir ağrı veya stres giderici olarak ve genel fiziksel veya zihinsel sağlığımızı iyileştirmek için kullanın.

Yapmayın

  • Bu dikkat dağıtıcı şeylere “bağımlı” olmayın ve onlara kendinizi kaptırmayın.
  • Önceliklerinizi etkileyecek kadar onlara çok fazla harcamayın.
  • Sağlıksız dikkat dağıtıcı şeylere ve alışkanlıklara yoğun bir şekilde kendinizi şımartmayın.

Dato Sri Vijay Eswaran’ın Pozitif Dikkat Dağıtıcıları Üzerine Düşüncesi

Dato Sri Vijay Eswaran’ın sözleriyle, “Dikkat dağıtıcı şeyler hiç de kötü değildir, onları nasıl şımartıp yönettiğiniz önemlidir.” Dikkat dağıtıcı şeyler sadece genel refahımız üzerinde değil, aynı zamanda çalışma alanında da olumlu bir etkiye sahip olabilir ve onları olumsuzdan olumluya çevirmek, potansiyelimizin daha da fazlasını ortaya çıkarmanın anahtarı olabilir. Dato, dikkat dağıtıcı şeyler için kesinlikle zaman tanıyabileceğimize ve bunların son derece yararlı bir rol oynayabileceğine inanıyor, ancak “bağımlı” olmamalı ve onları doğru şekilde yönetmeliyiz. Çoğu zaman ağrı veya stres kesicilerdir ve bunları nasıl ve ne zaman kullanacağımızı bilmemiz gerekir. Bunları sağlıklı dikkat dağıtıcı şeyler olarak etiketleyebiliriz. Doğru şekilde birleştirilirlerse, hayatımızın temel bir parçası olabilirler ve sadece iş dışındaki hayatı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda işlerimizde ürettiğimiz işin kalitesini de iyileştirebilirler. Onları olumsuzdan olumluya dönüştürmeyi öğrenmeliyiz.

Sağlıklı bir dikkat dağınıklığına bir örnek, boş zamanlarında bir stres giderici olarak veya salt keyif için bir tür egzersiz veya spor yapmak olabilir. Bu bize hem işe ara vermeyi hem de fiziksel sağlığımızı artırmayı ikiye katlar. Aksine, video oyunları gibi sağlıksız alışkanlıklara çok fazla zaman harcamak veya bağımlı hale gelmek, yaşam kalitemizi ve işimizi olumsuz etkileyecektir.

Dikkat dağıtıcı unsurların olumlu veya olumsuz olabileceğini unutmayın, ancak bunu tanımlayan, onları nasıl yönetmeyi ve kullanmayı seçtiğimizdir! Dikkat dağıtıcı unsurları olumluya nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda Dato’nun tavsiyesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu ipuçlarından hangisini takip edeceksiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Diğer yazılarımız için: Kendi Hayatınızın CEO’su Olmanın Beş Yolu

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz