Salı, Haziran 6, 2023

Başkalarının Görüşlerini Nasıl Ele Almalı?

Başkalarının fikirlerini nasıl ele alıyorsunuz, özellikle de başkalarının ne düşündüğünü önemsemek gerçekten insani bir özellik olduğunda? Birinin sizinle aynı sayfada olması dünyadaki en iyi hislerden biridir. Ancak insanların ne düşündüklerini dinlemek yorucu olabilir, özellikle de ne hakkında konuştuklarını bilmiyorlarsa. Bu kullanışlı kılavuzda, başkalarının fikirlerini nasıl ele alacağımız ve kimin görüşlerinin gerçekten önemli olduğunu nasıl ayırt edeceğimiz hakkında konuşuyoruz. Ayrıca, insanların sizin hakkınızda ne düşündükleri hakkında sürekli endişelenmek yerine neler yapabileceğinizi de öğreneceksiniz.

İnsanların Görüşlerini Kabul Etmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Fikirler bir düzine paradır ve bu yüzden onların fikirlerini gerçek olarak kabul etmeden önce kendinize bu beş soruyu sorun. Cevap evet ise, fikirleri önemlidir.

  • Hayatına ve işine hayran olduğunuz biri mi? Hayatlarını yaşayabiliyorlarsa ve mali durumlarını sizin başarılı olduğunu düşündüğünüz şekilde idare ediyorlarsa, fikirleri bir şey ifade edebilir.
  • Bir rol model ve olumlu bir etki mi? Değerleri ve iş ahlakı, saygı duyduğunuz bir şeyse ve etraflarındaki hayatlar daha iyiye doğru değiştiyse, endişelenmeden dikkatinizi verebilirsiniz.
  • Onlar gibi olmayı arzuladığınız biri mi? Bu, onların fikirlerine dikkat etmeniz gerekip gerekmediğinin en kolay ölçüsüdür.
  • Sizi destekliyorlar mı ve kişisel ve profesyonel gelişim için her fırsatın peşinden gitmeniz için size ilham veriyorlar mı? Sizi gelişmeye devam etmeniz için cesaretlendiren biri, sizin tarafınızda olması gereken biridir.
  • İyi bir zevkleri var mı? Size pazarlama, imaj ve marka bilinci oluşturma konusunda geri bildirim vereceklerse bu özellikle önemlidir.

Fikri En Önemli Olanlar

Bazen düzgün bir araştırma yapmadan bile herkesin her şey hakkında fikir sahibi olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Başarının anahtarı, kimin görüşlerine dikkat edileceğini ve kimin görmezden gelineceğini bilmektir. İşte fikirleri önemli olan kişilerin listesi.

  • Uzman veya İlk Elden Bilgiye Sahip Kişiler

Birinin uzman veya başarı öyküsü olarak adlandırılmasının bir nedeni vardır. Çünkü konu hakkında çok şey biliyorlar ve şu anda bulunduğunuz yolu çoktan yürüdüler. Tüm yanıtlara sahip değiller, ancak çok değerli iç görülere sahipler ve başarıya giden yolda size yardımcı olmak için size rehberlik edecekler.

  • Gelişiminize Odaklı İnsanlar

Sizi gelişmeye ve başarıya ulaşmaya teşvik eden insanlara dikkat edin. İnsanlar sizi sevebilir ve neden bahsettikleri hakkında hiçbir fikre sahip olamazlar. Öyleyse, sadece sizi sevmeyen, aynı zamanda mutluluğunuza ve başarınıza öncelik veren insanları arayın. Bunlar, yutması zor bir hap olsa bile size karşı dürüst olan insanlardır.

  • Fikri En Önemli Olan Kişiler – Siz

Hepsinden en önemli olan görüş size aittir. Perde arkasında neler olup bittiğini biliyorsunuz, katıldığınız tüm eğitimleri, okuduğunuz ve kendinizi daha iyi hale getirmek için yaptığınız her şeyi biliyorsunuz. Gece gündüz çok çalıştığınızda, tek tanığınız sizsiniz. Ne yaptığınıza, bildiğinize ve fikrinizin her şeyden önce önemli olduğuna güvenin.

İyi ve gerçekten kendiniz olduğunuz sürece, başkalarının fikirlerini ele almayı kolay bulacaksınız. Kendinize güvenin ve en iyi benliğinize ulaşmaya çalışın. Başkalarının fikirlerini önemsemek insani bir özellik olsa da bu enerjiyi sizin en iyi versiyonunuz olmaya yönlendirin. Ve unutmayın, faturalarınızı ödemiyorlarsa, onlara aldırış etmeyin.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz