Perşembe, Mart 23, 2023

Geleceğin Dünyasını “Çöpüne Sahip Çıkan Çocuklar” Kurtaracak!

Dünya Eğitim Enstitüsü’nün araştırması; bilgili ebeveynlerin yetiştirdiği bilinçli çocukların dünyanın geleceği için önemini açıkça ortaya koyuyor. Bu araştırmaya göre; 12 yaşına kadar doğaya ve açık hava aktivitelerine katılamayan çocuklar büyüdüklerinde doğayı ve çevreyi ya yeterli miktarda ya da hiç önemsemiyorlar. Yani yarının duyarlı gençleri ancak bugün çevre bilincine sahip olmalarıyla mümkün oluyor. Biz de bu farkındalıkla çocuklara tüm canlıların evi olan dünyaya iyi bakmanın kıymetini göstermek, çevreye saygıyı aşılamak için Çöpüne Sahip Çık Vakfı aracılığıyla ve 250 çocuğun katılımıyla bu keyifli projeyi hayata geçirdik.

copune sahip cik 2

Bu kapsamda; plastik kullanımı, gereksiz tüketim alışkanlıkları ve geri dönüşümün önemi konuları başta olmak üzere sürdürülebilir bir çevre için yapılması gerekenler çatısı altında geleceğin kıymetli mirası çocukları bilinçlendirdik.

Bizler çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için çabalarken bir yandan da geleceğin tek sahibi çocukları bilinçlendirmenin önemine gönülden inanıyoruz. Bugünden çevre bilinciyle donatılan ve gelişkin bir sağduyuya sahip olan çocukların gelecekte dünyayı iyileştirmede aktif rol oynayacağını biliyoruz.

copune sahip cik 3

Çöpüne Sahip Çık Vakfı; daha temiz bir çevre ve sürdürülebilir yaşam alanlarının varlığını korumak için toplumda yere çöp atma davranışının değiştirilmesi ve çöpün azaltılmasını sağlamayı kendine görev edinmiş, bu konuda birden çok eğitim, etkinlik ve proje düzenlemiş, dünyayı paylaşan tüm bireylerin yüksek doğa bilincine sahip olması için çalışıyor. QNET olarak, Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın tüm çabasını gönülden destekliyor, daha iyi gelecek için yapılan tüm çalışmaları önemsiyoruz. Bu konuda birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız için mutluluk duyuyor ve bu uğurda daha nice eğitim, etkinlik, bilinçlendirme projelerinde yan yana olmayı umuyoruz.

QNET olarak kurulduğumuz günden bugüne RYTHM felsefesini (Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir) kendimize misyon ediniyoruz ve bu felsefe ile topluluklara geri vermek için stratejik ortaklıklar kuruyoruz. QNET ailesi olarak tüm dünyada gönüllülük faaliyetlerinde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

copune sahip cik 4

Unutmayın daha iyi bir yaşam sizin elinizde! Hadi siz de doğanın güzelliğini fark edin ve onu korumanın, korumayı öğretmenin verdiği huzur ile tanışın!

Diğer yazılarımıza göz atmak için; İhtiyaç Sahiplerinin Yardım Eli QNET

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz