Pazartesi, Mart 27, 2023

The Falcon And The Winter Soldier’dan 5 Liderlik Dersi

The Falcon and The Winter Soldier, 2021’de şimdiye kadar en çok izlenen dizilerden biri oldu. Marvel’in yeni serisi sadece sinematik bir şaheser değil, aynı zamanda doğrudan satışçılar ve girişimciler için de derslerle dolu. İşte The Falcon and The Winter Soldier’dan aldığımız en iyi liderlik derslerimizin listesi.

  1. Nasıl İyileştirebileceğiniz ve İnovasyon Yapabileceğinize Sürekli Dikkat Edin

Sam ve Bucky’nin yolculuğu her adımda yeniliklerle doludur. Şovun bir parçası olarak Sam falcon kostümünde bir yükseltme alır ve Bucky, Wakandan kolu hakkında çok şey öğrenir. Kişisel düzeyde, iletişim ve takım çalışmasında daha iyi olmayı öğrenirler. Doğrudan bir satışçı olarak, The Falcon and The Winter Soldier’den öğrenebileceğiniz şey, eski moda fikirlere güvenmek ya da durgunluk yaşamak zorunda olmadığınızdır. Eğrinin önünde kalmak için büyüme ve yeniliğe odaklanabilirsiniz. Becerilerinizi ve teknoloji bilginizi geliştirebilirsiniz, böylece kendinizin en iyi versiyonundan başka bir şey olamazsınız.

  1. Semboller Eylem Olmadan Hiçbir Şey Demektir

“Onlara Anlam Veren Kadınlar Ve Erkekler Olmadan Semboller Hiçbir Şey Değildir” – The Falcon

Dış nesneler yalnızca kısa bir süre için bir başarı sembolü olarak sayılabilir. Asıl önemli olan eylemlerinizdir. Vaaz ettiklerini uygulayan türden bir lider misiniz? Takımınızı ve onların başarılarını yıldız sıralamanızı önemsediğiniz kadar önemsiyor musunuz? Dizide de olduğu gibi Kaptan Amerika’nın kalkanı iyi bir insan olmayan biri tarafından taşındığı sürece hiçbir şey ifade etmiyordu. Sadece doğru kişi taşıdığında anlamlı bir umut ve güç sembolü haline geldi.

  1. Senden Önce Gelenleri Onurlandır

Büyük bir lider, kendilerinden önce gelenleri kabul eder. The Falcon and The Winter Soldier‘da Sam, ilk Kaptan Amerika olmasaydı, kahraman olma şansına bile sahip olmayacağını biliyordu. Doğrudan bir satışçı olarak başarıya ulaştığınızda hayallerinizin peşinden gitmenizi mümkün kılan kişileri unutmayın. Mentörlüklerini ve desteklerini takdir edin.

  1. Güçlü Yönlerinizle Oynayın

Sam ve Bucky temelde zıt kutuplardır. Kişilikleri, değerleri ve dövüş tarzları birbirinden tamamen farklı. Yine de ekip olarak çalışıyorlar. Birbirlerinin güçlü yönlerine oynuyorlar ve ihtiyaç duyduklarında nasıl yetki verebileceklerini öğreniyorlar. Doğrudan satışta, güçlü yönlerinizin neler olduğunu öğrenmeli ve bu becerileri grubun daha iyi olması için sunmalısınız.

  1. İhtiyacınız Olduğunda Yardım İsteyin

“Bakın, bir gün bazı insanların gerçekten size yardım etmek istediğini ve onlara güvenilebileceğinizi anlamanız ve kendinizi açmanız gerekecek” – Dr Raynor

Süper askerler ve süper kahramanların bile zaman zaman yardıma ihtiyacı vardır. The Falcon and The Winter Soldier‘da Bucky, yardımlarını istemek için insanlara ulaşır. Kişisel olarak onlardan hoşlanmasa bile işi bitirmek için egosunu bir kenara bırakır. Doğrudan satış yolculuğunuzda yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlar olacaktır. Destek isteyecek kadar cesur olun. Tavsiyeleri için üst sıralarınıza ulaşın, Bağımsız Temsilci (BT) arkadaşlarınıza ve QNET ailesine gidin ve bunları konuşun. Bir uzmana veya hatta ikinci bir çift göze sahip olmak, öğrenmenizdeki boşlukları dolduracak ve doğrudan satış başarılarınızı bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

The Falcon and The Winter Soldier‘dan hangi dersleri öğrendiniz? Diziden en sevdiğiniz sahneler nelerdi? Yorumlarda bize bildirin!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz