Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Ailesi Olarak Lösemili Çocukların Yanındayız

Kan kanseri olarak da bilinen Lösemi, çoğunlukla çocukluk döneminde görülen bir hastalık. Uzmanlar, bu hastalıkla baş etmek zorunda kalan çocukların daha çok güven duygusunu hissetmeleri gerektiğini söylüyor. Tabii hastalığın tümünde çocuğun moralini olabildiğince yüksek tutmak, sevgi, ilgi ve alaka göstermek oldukça önemli.

Lösemi teşhisinden tedaviye kadar devam eden süreçte aile ve çocuğun olağan dışı tepkiler vermesi, zorlanması, kabullenememesi muhtemel. Hastalık süreciyle beraber tabii ki yaşam standartları değişecek, yeni bir yaşam düzeni oturtulması gerekecek yani bambaşka bir hayatla zoraki yüzleşmeleri gerekecek. İlk teşhis öğrenildiğinde tüm bu düşünceler akılda belirip kısa süreli bir şok bile yaşanabilir. Tek gereken bu süreci en iyi şekilde yönetmek.

Su Arıtma Cihazı - 2
Su Arıtma Cihazı – 2

Çocuk, hastalık ilerledikçe; beslenme, hareket, sosyalleşme ve öz bakım becerileri konusunda zorlanmalar yaşamaya başladıkça kaygı ve öfke problemleri ortaya çıkabilir. Profesyonel bir destek alınmadığı takdirde de depresyon ve sinirsel bozukluklar baş gösterebilir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için öncelikle iyi bir empati duygusuna sahip olmak gerekiyor. Çocuğun yaşadığı veya yaşayacağı zor zamanların bilincinde ve öngörüsünde olup, tüm süreci bu doğrultuda yönetmek oldukça önemli.

Tüm süreç doğru yönetilse de bazen hayat size bazı olanakları yaratamayabilir. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz eğer belki de çocuğunuza gerekli imkanları sağlayamayabilirsiniz. QNET ailesi olarak benimsediğimiz RYTHM (Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir) felsefesiyle Lösemili çocukların her zaman destekçisiyiz. LÖSEV’e (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na) bulunduğumuz bağışla da desteğimizi geçtiğimiz günlerde eyleme geçirdik. Her zaman olduğu gibi duyarlı tavrımızı bu konuda da ortaya koyarak onlarca çocuğun yüzlerinde bir tebessüm oluşturabildiysek ne mutlu bize.

Su Arıtma Cihazı - 1
Su Arıtma Cihazı

LÖSEV’in Ankara’da tedavi süreçleri devam eden çocuklarımızın konaklama ücretleri ve diğer birçok temel ihtiyaçları karşılanacak şekilde oluşturduğu evlere, her zaman sağlıklı suya kolayca ulaşabilmeleri adına 2 adet HomePure Nova su arıtma sistemi de hediye ettik. Yarının umudu, geleceğin aydınlık yüzlü çocukları için QNET ailesi olarak LÖSEV için her zaman büyük bir mutlulukla destek olmaya hazırız.

Diğer yazılarımıza göz atmak için; Dünya İçin Bir İyilik Yap

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz