Cuma, Haziran 2, 2023

Eko Seyahat: Benimsemeniz Gereken Yeni Trend

Yaz aylarında sokağa çıkma kısıtlamalarının kalkacağı tatillerinizi planlarken bu 2021’de Eko Seyahat’i seyahat tarzınızın bir parçası haline getirin. Sıkıcı, sıradan bir insan değilseniz seyahatiniz de sıkıcı olmamalı. Tipik seyahat yönlerinden uzaklaşın ve seyahat ettiğiniz kültüre kendinizi kaptırın. Eko Seyahat hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Eko Seyahat Nedir?

Eko Seyahat, sadece kaçamaklarınız ve tatilleriniz hakkında daha bilinçli olduğunuz anlamına gelir. Akılsızca planlanan turizmin yol açtığı zararın bir parçası olmak yerine, dünyayı çevre dostu bir şekilde keşfederek, ücra bir yoldan çıkarak, turist tuzaklarını atlayarak veya yerel toplulukları destekleyerek ziyaret ettiğiniz yer üzerinde kalıcı bir olumlu etki bırakırsınız. Eko Seyahat yoluyla, doğal çevrelerin korunmasına, yerel ekonomilerin gelişmesine, kültürelin ve geleneklerin korunmasına ve bölgedeki biyolojik çeşitliliğin sürdürülmesine yardımcı olacaksınız.

Nasıl Etik Bir Gezgin Olunur?

  1. Seyahat ederken yerel nüfus konusunda duyarlı olun. Yerel geleneklere dikkat edin, bağımsız ve yerel işletmeleri destekleyin, o ülkede gönüllü olarak birkaç saat geçirin veya değerli bir amaca bağış yapın.
  2. Seyahat ederken sürdürülebilirliği uygulayın. Tek kullanımlık plastiklerden kurtulun, mümkün olduğunca sıfır atık ile gezmeye çalışın ve seyahat ederken oluşturduğunuz karbon ayak izi gibi şeylere dikkat edin. Daha iyi seyahat ederek, turistlerin olumsuz etkisini azaltır ve gelecek nesillere iyi durumda bir yer bırakırsınız.
  3. Yaşadığınız yer ve yaptığınız turlar söz konusu olduğunda yeşil düşünün. Yeşil akreditasyonlara sahip yerleri veya karbon denkleştirme yapan şirketleri tercih edin. Güneş enerjisi, kompostlama sistemleri ve hayır projeleri olan otelleri arayın.

Eko Seyahat’te Tercih Edebileceğiniz QNET Lokasyonları

Doğan Otel, Antalya, Türkiye

Doğan Hotel, eski bir tarihi kentte lüks bir tatilin yanı sıra yemyeşil bitki örtüsüne sahip bir bahçeye de sahiptir. Otelin kendi bünyesinde sürdürülebilirlik önlemlerinin yanı sıra ihtiyaç sahibi yerel topluluklara yardımcı olan birçok sosyal sorumluluk projesi olduğunu bilerek içiniz rahat olsun.

Prana Resort, Samui, Tayland

Fiyat etiketi olmadan beş yıldızlı bir deneyim için Samui’deki Prana Resort’tan başkasını aramayın. Lüks bir kaçamak ve Eko Seyahat için mükemmel bir yerdir. Prana Resort, turizmin olumsuz etkisini sınırlamak için çeşitli koruma, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik girişimlerine sahiptir.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz