Pazartesi, Mart 27, 2023

QNET Türkiye Genel Müdürü Cem Geyik Bloomberg TV’de

QNET Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Genel Müdürü Cem Geyik Bloomberg HT TV’ye konuk oldu. Cem Geyik, özellikle pandemi döneminde doğrudan satış süreçlerini analiz etti. Girişimciliğin artması, özellikle pandemi döneminde uzaktan esnek çalışma modelinin yerleşmesinin etkisinin doğrudan satış sektöründe de görüldüğünü iletti. 2020 senesinde doğrudan satış, tüketicilerin davranış değişikliklerine yanıt olarak daha çevik hale geldiğini bildirdi. Konuyla ilgili; Sosyal ticaret, entegre yaşam tarzı çözümleri, teknolojinin gelişmesi, e-ticaretin pandemide patlaması ve mikro girişimciliğin yükselmesi sektörün günümüzde daha tercih edilebilir olmasını sağladığını iletti.

Dünya Doğrudan Satış Sektörü 179 Milyar Dolar Büyüklüğünde!

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) verilerine göre doğrudan satış sektörü tüm dünyada 179,3 milyar dolar büyüklüğünde. Bununla birlikte 2020 yılı verilerine göre tüm dünya %2.3 oranında büyüme gösterdi. Cem Geyik ise, “WFDSA verilerine göre Türkiye’nin pandemiye rağmen dünya ortalamasının üzerinde %5 gibi bir büyüme sağladı” dedi.

Pandemiyle Sağlık Ürünlerine Olan Talep Arttı!

Cem Geyik, pandemi döneminde QNET olarak Türkiye’de yüzde 50 ile kişisel bakım ve saat, yüzde 30 ile ev ve yaşam, yüzde 19 ile tatil ve yüzde 1 ile diğer ürün kategorilerinden satış sağladıklarını belirtti. Bununla birlikte QNET’in şu anda tüm Türkiye’de 135 binin üzerinde bir üye grubu bulunduğundan, bu sayının her geçen gün arttığından ve pandemiye rağmen özellikle bu yıl için büyüme oranımız şu anda %25’in üzerinde olduğundan bahsetti.

Programı kaçırdıysanız, yorumlarda bize katılabilirsiniz!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz