Pazartesi, Mart 27, 2023

Düzenli Yüz Bakımı Yaptırmanın Önemi

Evde yüz bakımı, normal cilt bakımı rutininizden oldukça farklıdır çünkü derinlemesine temizlik, peeling, masaj ve cildi beslemeyi içerir.

Vücudumuzun tüm bölümleri arasında yüzümüz muhtemelen en çok dikkat ettiğimiz bölgedir. Yine de vücudumuzu temizlerken, tonlandırırken ve nemlendirirken, bir etkinliğe hazırlanmadıkça veya bir spa günü geçirmedikçe yüz bakımları genellikle arka planda kalır.

Ne Sıklıkla Yüz Bakımı Yaptırmalıyım?

Eskiden insanlar çok fazla zaman ve paraya mal olabilen güzellik salonlarında yüz bakımı yaptırmayı tercih ederlerdi. Neyse ki bugünlerde evde yüz bakımı yapmak çok daha kolay. Cildinizi uzun süre yetersiz beslenmiş, gözetimsiz ve kirli bırakmadığınızdan emin olmak için herkese her ay yüz bakımı yapmak önerilir.

Bununla birlikte, sıklık gerçekten cilt tipinize ve durumunuza bağlıdır. Örneğin, daha yağlı cilde sahip olanlar ayda en az iki kez yüz bakımı yaptırmayı düşünmeli, sivilceleri olanlar veya beyaz/siyah noktalara yatkın olanlar daha sık yüz bakımı yaptırmayı düşünmelidir.

Düzenli Olarak Evde Yüz Bakımı Yaptırmanın 10 Faydası

Parlak görünümlü cilt

Yüz bakımı cildinizin yumuşak ve canlı görünmesini ve hissetmesini sağlar; Düzenli aralıklarla – tutarlı aralıklarla – yüz bakımı yapmak size parlayan bir cilt verir.

Elveda yorgun bakışlar

Düzenli yüz bakımı, nemin bozulmadan kalmasına yardımcı olur ve şişmiş gözleri, koyu renkli göz halkalarını ve pigmentasyonu azaltırken sonsuza kadar yorgun görünmenizi engeller.

Stresi azaltır

Yüzünüz zihninizi yansıtır – ne kadar stresliyseniz, o kadar sıkıntılı görünürsünüz. Yüz bakımına bağlılık, kaygıyı azaltmak ve genel ruh halinizi yükseltmek için baskı noktalarını uyarmaya yardımcı olur.

Cildi gençleştirir

Yüz bakımı, cildinizin dokusunu iyileştirmede hayati öneme sahiptir. Ölü hücreleri cilt yüzeyinden alarak ve çıkararak cildinize parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olurlar.

Geliştirilmiş akış

Masajlar yüz bakımının önemli bir bileşenidir ve bunlar kan dolaşımınızı iyileştirir ve yüzünüze tutarlı bir oksijen beslemesi sağlar.

Daha az beyaz/siyah nokta

Kimse tıkanmış gözenekleri sevmez; Düzenli yüz bakımı, gözeneklerinizi sık sık derinlemesine temizleyeceğiniz için onlarla savaşmanın kesin bir yoludur.

Yağların parlamasını  keser

Yağlı cildin faydaları vardır, ancak kimse parlak bir yüzü sevmez. Düzenli bir ev yüz rutinine sahip olmak, yağınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

İşaretleri hafiflet

Sivilce izleri en kötüsüdür ve gözetimsiz bırakılırsa kalıcı olabilirler. Yara izlerini nazikçe hafifletecek ve daha rafine ve eşit bir cilt tonu ortaya çıkaracak düzenli yüz bakımlarıyla izleri kademeli olarak hafifletin.

Yüzünüzü detoksifiye edin

Mikroplar, kir, toz, duman ve diğer zararlı kirleticiler her yerdedir ve yüzlerimiz bunlara tam anlamıyla maruz kalır. Yüz bakımı, cildinizdeki toksinleri gidermek için derinlemesine temizlik sağlamak için gereklidir.

Yaşlanan ciltle savaşır

25 yaşına geldikten sonra cilt yaşlanmaya başlar ve düzenli bir yüz bakımı, cildinizin genç görünmesini ve hissetmesini sağlamak için yaşlanmaya karşı bir panzehir gibidir.

Kendin Yap

Kilitlenmelerin ve seyahat kısıtlamalarının yüz rutininizi bozmasına izin vermeyin. Tek ihtiyacınız olan doğru ürünler, biraz sabır ve sürekli bağlılık!

Physio Radiance Visage+ yüz bakım cihazı, yüz bakımı için bir daha asla dışarı çıkmak istememenizi sağlayacak. Bu yaşlanma karşıtı evde yüz bakımı cihazı, bir araya getirilmiş dört yenilikçi cilt terapisiyle birlikte gelir. Haftada 2-3 kez kullanın ve yüzünüzde farkı hissedin.

Altı ürünlü Physio Radiance cilt bakım serisi ile yüzünüzü gece gündüz temizleyen, koruyan ve besleyen lüks bir cilt bakımı rutini ile yüz bakımınızı tamamlayın. Daha fazla bilgi edinmek için bizi takip edin!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz