Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET’in RYTHM Vakfı, 2021 Endonezya Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülü’nde (ISDA) Altın Kazandı

QNET‘in Kurumsal Sosyal Sorumluluk kolu olan RYTHM Vakfı, ASA Vakfı ile ortaklığı sayesinde, ülkedeki spor temelli sosyal müdahale programları için 2021 Endonezya Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülü’nde (ISDA) Altın madalya kazandı. Program, önde gelen endüstri oyuncuları da dahil olmak üzere 30 diğer kuruluş arasından seçildi.

Proje Ne Hakkında?

2019’da RYTHM Vakfı ve ASA Vakfı, Endonezya gençliğini etkin spor temelli eğitim yoluyla güçlendirmek için üç yıllık bir program yürütmek için el ele verdi. Program, yerel öğretmenleri eğiterek, Tangerang, Banten, Endonezya’daki ortaokullarda okuyan 9.700’den fazla öğrenciye sağlık, hijyen, yaşam becerileri ve cinsiyet eşitliğinin önemini tanıttı. Bu, savunmasız gençlerin sağlıklı davranışlar, olumlu tutumlar ve sorumlu yetişkinler olarak topluma girmeleri için iyi değerler bilgisi ile donatılmasına yardımcı oldu.

QNET CEO’su Malou Caluza, bu ortaklığın yarattığı etkiden duyduğu gururu dile getirdi. “RYTHM Vakfı, faaliyet gösterdiğimiz topluluklara hizmet etmede bize rehberlik ederek, en zor zamanlarda umut ışığımız oldu. Bu ödüllü programa ek olarak, ASA Vakfı ile geliştirdiğimiz bu ortaklık, Endonezya genelinde 25.000’den fazla öğrenciye çevrimiçi (online) bir öğrenme platformu kullanarak COVID-19 virüs önleme ve sağlık ve sanitasyon önlemleri hakkında bilgi ve farkındalığı başarıyla sunmamızı sağladı. Ayrıca, RYTHM’nin desteği ve rehberliği ile geçtiğimiz yıl COVID-19’dan etkilenen 30’dan fazla ülkedeki savunmasız topluluklara ulaşabildik ve onlara yardım edebildik.”

Daha önce RYTHM Vakfı, Subang, Batı Java, Endonezya’da başarılı bir 12 aylık kapsayıcı kadın güçlendirme ve eğitim geliştirme projesi sunmak için ASA Vakfı ile ortaklık kurmuştu.

ISDA Nedir?

ISDA, Endonezya’nın Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları) uyumunu desteklemek için Kurumsal Sosyal Sorumluluk Geliştirme Forumu (CFCD) ile Endonezya Ulusal Kalkınma ve Planlama Bakanlığı arasında devam eden bir iş birliğinin parçasıdır.

RYTHM Vakfı ve ASA Vakfı’nın ödüllü projesi, tüm çocukların ücretsiz, adil ve kaliteli eğitime erişimini sağlamaya odaklanan ve ilgili ve etkili öğrenme sonuçlarına yol açan BM Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 4’e katkıda bulunuyor.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz