Perşembe, Mart 23, 2023

Alsancak Team Series Crossfit Yarışması Kazananları Belli Oldu!

Türkiye’nin en büyük takım fonksiyonel yarışmalarından biri olan Alsancak Team Series 2021’de Orkun Öztürk’ü ve Hakan Çelik’i QNET sponsorluğunda destekledik. Bu büyük ve önemli etkinlik, birçok başarılı sporcunun da kariyeri için büyük bir destek sağladı. QNET’in genç sporculara desteği ve sponsorluğu ile büyük bir heyecanla başlayan Alsancak Team Series’de finale kalmayı başaran 200 atletin katılımıyla 2 gün sürdü. Her seviyeden atletin takım performansı sergileme ve kariyerini bir üst seviyeye çıkarma imkanı da yarattı.  2021’de 8 kategoride yarışan sporcular arasından QNET’in sponsor olduğu sporcuların yer aldığı “Man/Man Elit” kategorisinde 3.’lük başarısını ulaşmasıyla etkinlik sona erdi.

alsancak-team-series-3

Alsancak Team Series Kazananları Anlatıyor

Orkun Öztürk: “2011 senesinde Ağaoğlu Myclubda çalışmaya başladığımda orda birkaç fitness antrenörü Crossfit antrenmanları yapıyordu, hatta Crossfit level one sertifikası almak için Amerika’ya gitmeye hazırlanıyorlardı. Onlardan gözlemlediğim kadarıyla kendim yapmaya çalıştım.  Daha sonra 2013 yılında Crossfit Balabanda antrenör olarak çalışmaya başladığımda, daha çok araştırıp öğrenmeye başladım ve kendimi geliştirdim. 2015 senesinde Crossfit eğitiminin İstanbul’a gelmesiyle sertifika programına başvurdum ve almaya hak kazandım.”

Hakan Çelik: “Crossfit ile 2012 yılında tanıştım. Bir dönem fazla kilolu olmam nedeniyle yaşıtlarıma baktığımda farklılıklar olması bir yerden başlama düşüncesiyle ilk adımımı fitness’a başlayarak atmış oldum. Salonda tanıştığım çok değerli ve donanımlı Naim hocam ile antrenmanlara başladık. İdeal kiloma ulaştığımda antrenman sistemimizi değiştirip, kuvvet egzersizlerine yöneldik. Antrenman ağırlıklarım her geçen gün artarak değişiyor ve beni yeterince tatmin etmiyordu. Salonumuza Murat Güneli hocamız geldi. Murat hoca Crossfit antrenmanları yapıyordu. Türkiye’de de yarışmalar yeni yeni düzenlenmeye başlıyordu. Murat hocam haftanın 6 günü bana Crossfit antrenmanlarını yaptırıyordu. Bir sene sonra artık antrenmanları beraber yapmaya başladık. Aslında Lise zamanımın başlarında ne olmak ne yapmak istediğimin kararını vermiştim. İstediğim şey Crossfit eğitmeni ve yarışmacısı olmaktı. Bundan sonra kararım hiç değişmedi. Lise yıllarımda okuldan sonra koşarak gittiğim yer salondu yani hayatımdaki en büyük tutkumdu. 27 yaşındayım çok sevdiğim bir işim ve sevdiğim insanlarla bir ailemin oluşması tutkuma nokta değil virgül koymakla devam edecek.”

alsancak-team-series-2

QNET’in Sponsor Olduğu Alsancak Team Series’de Kürsüye Çıkan Yarışmacılarımızın Kariyerleri Hakkındaki Düşünceleri

Orkun Öztürk: “Aslında bu işin kariyer olarak yapılacak iki kısmı var. Antrenörlük ve sporculuk. Ben ikisini birden yapıyorum ve bu her zaman hem fiziksel hem psikolojik olarak yıpratıcı oluyor ama Küçüklüğümden beri rekabet içeren takım sporları yaptığım için, bu işin yarışma kısmı beni hep heyecanlandırmıştır. O yüzden yarışmaktan kopamıyorum ve şartlar el verdiği sürece yarışmak istiyorum.”

Hakan Çelik: “Her Crossfit yarışması sporcu kimliğime prestij katıyor. Türkiye Crossfit komitesinde hem sporculuğuma hem de Crossfit antrenörlüğüme örnek olarak gösterilme imkanı sağlıyor olması kariyerimde aslında iki ayrı işi bir arada yürütme imkanı sağlıyor.”

Profesyonellerden Cross Fit’e Başlamak İsteyenlere Öneriler

“İlk olarak bu sporu hangi seviyede yapmak istediklerine karar vermelerini öneririz. Günün antrenmanlarına katılıp yaşam kalitesini arttırıp fitleşmek mi? bir üst seviyeye çıkıp limitleri zorlayıp yarışmak mı? Buna karar verdikten sonra bizim profesyonel antrenörlerden destek alıp ilerlemelerini. Son olarak beslenmesinden dinlenmesine bunu bir yaşam tarzı gibi benimseyip, sabır ve istikrarlı bir şekilde devam ettirmelerini öneririz.”

2022’de görüşmek üzere!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz