Cumartesi, Mart 25, 2023

Kendi İşinizi Yönetmenin Avantajları

Kendi başınıza dışarı çıkmak ve kendi patronunuz olmayı seçmek biraz endişe verici olabilir.

Ancak endişelenmek doğal olsa da dünya değişiyor. Gittikçe daha fazla insan serbest çalışmanın avantajlarını anlıyor ve dalmaya başlıyor.

Nitekim, Covid-19’un gölgesi altındaki son 18 ayda, geleneksel istihdamdan uzaklaşan ve kendileri için işe başlayan insan sayısında belirgin bir artış görüldü. Doğrudan satış, özellikle yeni başvuranlarda büyük bir artışa tanık oldu.

Elbette bir iş kurmak, özellikle de kişisel olarak yatırım yaptığınız bir iş, parkta yürümek değildir. Acemilere rehberlik etmek zaman, özveri, tutku ve çoğu zaman uygun eğitim ve rehberlik gerektirir.

Yine de çok sayıda işletme sahibi ve lider, serbest çalışmanın avantajlarının zorlukların çok ötesinde olduğu konusunda hemfikir. İşte bunlardan sadece bazıları:

İnisiyatif Kullanın

İşyerindeki kültürün değişmesi gerektiğini kaç kez düşündünüz? Ya da belki de bazı politikalar çok kısıtlayıcıydı?

Patron olmak, işin nasıl, ne zaman ve nerede yapılacağına kişisel olarak karar vermeniz anlamına gelir. Bu nedenle, yeniden şarj olmak veya hak ettiğiniz bir izin günü geçirmek için gün ortası şekerleme ihtiyacı hissediyorsanız, bu tamamen sizin kararınız.

Doğru, bir işletme sahibi olmak bazen daha uzun saatler çalışmak anlamına gelebilir. Ancak, nedenlerini dikte edecek olan sizsiniz (ve müşterileriniz), pahalı bir masanın arkasındaki bir işveren değil.

Finansal Değerinize Karar Verin

Kendi patronunuz olmak, CEO, COO, pazarlama görevlisi, sekreter ve en önemlisi cebinizden sorumlu kişi olmak demektir.

Finansal özgürlük, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Ve kişinin yaşam tarzı genellikle bir rol oynar. Bununla birlikte tüm bunların özü, ne kadar değerli olduğunuza karar vermenizdir.

Değerden bahsetmişken, kadınların erkeklerden daha az kazandığı kanıtlanmıştır. İnsanlar kendi işlerini kurup kendi maaşlarına karar verdikçe bu dengesizlik giderilebilir.

Temponuzu Dikkate Alın

Son 18 ayın bir parçası olan evden çalışma rutini, iş ve aile sorumluluklarıyla mücadele eden birçok kişi için bir nimetti.

Ne yazık ki, sonsuza kadar sürmeyecek ve şimdiden dünya çapında birçok şirket çalışanlarını katı çalışma rejimlerine geri götürüyor.

Böylece kendi işinizi yürütmek size evden çalışmanın tüm avantajlarını sağlar. Ve tabi daha fazlasını…

İlginç bir şekilde esneklik kriteri, kadınların serbest meslek için kariyerlerinden vazgeçmelerinin en büyük nedenlerinden biridir.

İnsanlarla Bağlantı Kurun Ve Bir Fark Yaratın

Bazı insanlar masa başı işleri severken, diğerleri müşterilerle ve sıradan insanlarla tanıştıklarında başarılı olurlar. Gerçekten de girişimci genine sahip birçok genç, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için sahada olduklarında kendilerini bulurlar.

Müşteriler bir yana, ihtiyacı olan insanlarla etkileşime geçebilir ve hayatlarında anlamlı bir etki yaratabilirsiniz. Pek çok insanın kendi işini başarıyla seçtiği ve ihtiyacı olan topluluklar için bir fark yarattığı gösterilmiştir.

Örneğin doğrudan satış, işletme sahiplerinin hem müşterilerle ilişkiler kurmasına hem de kendi başlarına çıkmak isteyen diğer bireyleri güçlendirmesine olanak tanır.

Büyüyüp Gelişeceksin

Bir işletme sahibi olarak yolculuğunuzda zorlayıcı ve zorlayıcı anlar olacak mı? Şüphesiz.

Ancak, kendileri için iş kurmaya karar veren hemen hemen her girişimci, kişisel ve profesyonel olarak da büyüyeceğinizi onaylar.

Engellerin geleceği garanti, ancak dayanıklılık oluşturacaklardır. Kendinizi daha eleştirel ve yaratıcı düşünürken de bulabilirsiniz.

Benlik saygısında ve kendine olan inancında artış da girişimcilik hayatının yan ürünleridir.

Zamanla, olumsuzlukları olumlu iş derslerine dönüştürebileceksiniz. Bunun bir dezavantajı yok!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz