Salı, Mart 21, 2023

En Yaygın 3 Doğrudan Satış Hatası ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır?

Amatörce sayılabilecek bu doğrudan satış hatalarını yapmak kolaydır, ancak kaçınmak da bir o kadar kolaydır. Kendinize bu sektörde en iyi başarı şansını vermek için çoğu yeni başlayanın yaptığı bu temel hatalardan kaçınmaya çalışın.

Akıllıca Olmayan Yollarla Çok Çalışmak

Başarı için çok çalışmanın yeterli olduğu eski moda bir görüştür. Ancak gerçek hayatta akıllıca çalışmak sizi başarıya daha hızlı ulaştırır. Bu tembel olduğunuz veya kısayollar aradığınız anlamına gelmez. Her zaman size sunulan araçlara ve kaynaklara baktığınız ve bunlardan en iyi şekilde yararlandığınız anlamına gelir. Size daha büyük bir amaca hizmet etmeyen doğrudan satış hayatınızdaki eylemleri kesin ve ne kadar daha verimli hale geldiğinizi görün.

Kendi Başınıza Yapabileceğinizi Varsaymak

En büyük doğrudan satış hatalarından biri, doğrudan satışta istediğiniz her şeyi kimsenin yardımı olmadan elde edebileceğinize inanmaktır. Gerçek şu ki doğrudan satış, ağ (network) oluşturmaya dayanan bir iş fırsatıdır. Başarıyı bulmak için bir ekip gerekir ve bu nedenle mentörlere ulaşmak yolculuğunuzun bir parçası olmalıdır. Bu nedenle, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir ekip bulmalı ve oluşturmalısınız.

Sosyal Medyayı Pazarlama İçin Kullanmamak

Sosyal medya roket bilimi değildir ancak yine de orada pazarlama yapmak göz korkutucu gelebilir. Bununla birlikte sosyal medyayı kullanmamak, büyük bir potansiyel takım arkadaşı pazarını kaçırdığınız anlamına gelir. Sosyal ağ siteleri artık sadece ürünleri değil aynı zamanda yaşam tarzlarını da tanıtmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, ürünleri tanıtmak ve yavaş başlamak için QNET Sosyal Medya kılavuzumuza bakın. Pratik yaparak daha iyi ve daha iyi olacaksınız.

Bunlar, insanların bir girişimci olarak başarıya ulaşmaya çalışırken yaptıkları en yaygın doğrudan satış hatalarından sadece üçü. Bundan kaçınmak oldukça basit, sadece nereden başlayacağınıza dair bir plan yapmanız gerekiyor. Korkuyorsan ağırdan al ama ihtiyacın olduğunda yardıma ulaşmaktan çekinme. Yapabilirsin!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz