Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Daha Yeşil Bir Dünya Yaratmak için İlk Tohumları Attı!

QNET, çevre bilinci ve daha yeşil bir dünya için her zaman sorumluluk sahibi olan bir doğrudan satış firması olarak Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile çalışarak fidan dikimine destek oldu. Pendik Ballıca Köyü’nde bin adet fidan dikimi yapan QNET, daha yeşil bir dünya için çalışmalarını sürdürüyor. Kurumsal kültür anlayışını, toplumsal sorumluluk bilinci ve farkındalık temellerine dayandıran QNET, ÇEKUD gibi kuruluşlara her zaman olduğu gibi destek vermeye devam ediyor.

qnet cekud 3

Çevreyi Korumak, Geleceği Korumaktır

QNET Türkiye Ailesi, RYTHM (Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir) felsefesiyle sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmeye her zaman devam ediyor. Birçok sebepten ötürü sürekli olarak kirletilen dünya için büyük, küçük demeden bir katkı yapmanın önemi oldukça büyük. Yeni nesillere daha yeşil, daha rahat nefes alabilecekleri bir dünya bırakmak herkesin sorumluluğunda.

Çevreyi Korumak Hayatı Korumaktır

QNET Ailesi RYTHM (Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir) felsefesiyle kurulduğu günden bugüne hem insanlığın hem de dünyanın iyiliği için çalışmayı kendine görev edinmiştir. QNET Türkiye ekibi, çevre ve geri dönüşüm konuları üzerindeki hassasiyetini her zaman sürdürüyor. Doğanın maruz kaldığı kirlilik dolayısıyla iklim değişikliğinin meydana gelmesi yıllar sürse de soluduğumuz hava ve neredeyse hayatımızın tümünde ihtiyaç duyduğumuz su kirliliği tüm hayat kalitesini etkilemektedir. Her an soluduğumuz havaya karışan yabancı gazlar da yine sonuçları uzun vadede ortaya çıkacak da olsa sağlığımızı doğrudan negatif etkilemektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerine göre doğrudan ya da dolaylı yollarla her yıl 12,6 milyon insan çevre kirliliği dolayısıyla hayatını kaybetmektedir. Dünya nüfusunun %92’si yüksek derece kirletici madde bulunan havayı solumaktadır. Hava kirliliğine bağlı hastalıklar nedeniyle her yıl 6 milyon insan hayatını kaybediyor. Bunun en önemli sebebi gittikçe azalan yeşil alanlardır. QNET, bu olumsuzlukların ortadan kalkması için desteklerini sürdürmeye devam edecek.

qnet-cekud-2

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz