Salı, Haziran 6, 2023

İş Yerinde Başarılı Olmak İçin Yeni Yılda Neler Yapmalısınız?

Zor iki yıl oldu!

Karantinalar, sürekli kilitlenmeler, işsizlik, tedarik zinciri kesintileri – pandemi ile ilgili birçok zorluk, yaşamları ve geçim kaynaklarını olumsuz etkiledi.

Yine de özellikle doğrudan satışta olan bizler başta olmak üzere, zorlu zamanlardan geçen iş adamları için yeni yıl, yansıtma, yeniden canlanma ve ilerlemenin en iyi yollarını düşünme fırsatı sunuyor.

Hedefiniz 2022’yi büyük finansal kazançlar yılı yapmak mı? Daha zengin kişisel ve profesyonel büyüme grafiği mi istiyorsunuz?

İşte daha müreffeh ve karlı bir yeni yıl yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek beş karar:

Devam Etmeyi Öğrenme

Bir iş kurmak özveri ve titizlik gerektirir. Ancak en az bu kadar önemli olan bir diğer şey, nasıl ve ne zaman bırakılacağını öğrenmektir.

Tanıştığınız her kişi bir alt gruba dönüşmeyecek, tüm satış çabalarınız da isabetli olmayacak. Doğrudan satışçılar ve işletme sahipleri bunu ne kadar hızlı anlar ve kaynaklarını gerçekten getiri sağlayan çabalara yönlendirirse o kadar iyi.

Bu yıl, daha sert ve daha dikkatli olun ve çok az ödülle ya da hiç ödül almadan yollara düştüğünüzde devam etmeye karar verin.

Sonuçta, en iyi iş liderlerinin yaptığı şey budur.

Pazarlama Planlarını ve İş Hedeflerini Yeniden Kalibre Etme

Yeni bir yıl, iş süreçlerini ve genel hedefleri yeniden değerlendirmek için de mükemmel bir zamandır.

Pandemi bize en iyi şirketlerin uyum sağlayabilen ve gelişebilen şirketler olduğunu öğretti. Bu nedenle, mevcut iş ortamını ve gelecekteki eğilimleri olduğu kadar önceki yaklaşımları da göz önünde bulundurmak için bu fırsatı değerlendirin.

Dijital araçlara daha fazla yatırım yapacak mısınız? Bunlar, işletmenizin öngörülen finansal hedeflere ulaşmasına yardımcı olacak mı? Müşteriler ve potansiyel müşterilerle ilişki kurma şeklinizi değiştirmeli misiniz yoksa çabayı ikiye mi katlamalısınız?

Tüm bilgileri değerlendirin ve pazarlama stratejinizi ve iş planlarınızı buna göre güncelleyin.

Büyümek İçin Bir Yıl

Sürekli öğrenme, bir işletme sahibinin günlük yaşamının bir parçası olmalıdır.

Ne yazık ki, günlük kaygılar genellikle girişimcilik hayatının bu önemli yönünü öncelik listelerimizin en altına indirmede başarılı oluyor.

Bunu akılda tutarak, yeni yılda bir “büyüme zihniyeti” benimsemeye ve yeni bilgiler edinmeye bakın.

Elbette bunu yapmanın birkaç yolu var ve konu ne olursa olsun yeni bir şey öğrenmenin asla boşa gitmediğini belirtmekte fayda var.

Ancak bir dans dersi fiziksel (ve zihinsel) olarak zinde kalmanıza yardımcı olsa da daha önemli getirisi olan şey sunumlarda, liderlikte ve işinizi doğrudan etkileyen diğer becerilerde daha iyi olmaya konsantre olmaktır.

İleri Ödeme

Hiçbir girişimci başarıya yalnızca kendi başına ulaşamaz. Bu, özellikle topluluk ve mentorluğun hayati roller oynadığı doğrudan satış için geçerlidir.

Bu işteki ilk günlerinizi ve karşılaştığınız zorlukları bir düşünün. Bilgeliklerini paylaşan, katkı sunan ve zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olan insanlar var mıydı?

Yeni yıl, peşin ödemeniz ve akranlarınızı ve alt sıralarınızı kendi bireysel yolculuklarında desteklemeye karar vermeniz için doğru zaman olabilir.

Bu arada, geri vermek, insanların cömertliğe öncelik verenlerle çalışmak istediği basit gerçeği nedeniyle işinizin kârlılığı üzerinde tesadüfi bir olumlu etkiye sahip olabilir.

Dengeyi Sağlama

Mali durum bir yana, pandemi birçok işletme sahibinin akıl sağlığı için özellikle zor oldu.

Şimdi biraz normallik geri döndüğüne göre, kariyer ve kişisel sağlık arasında bir denge kurmanın ve işinizdeki en önemli dişli olduğunuzu unutmayın.

Elbette, özellikle işinizi kurmanın ilk aşamalarında olan bir girişimciyseniz, fiziksel tatiller yapmak her zaman mümkün olmayabilir. Ancak bu, küçük zihinsel sağlık molaları alamayacağınız anlamına gelmez.

Telefonunuzdaki bildirimleri kapatmak ve günün belirli saatlerinde yalnızca e-postalarla ilgilenmeye karar vermek gibi basit değişiklikler yapmayı deneyin.

Kendiniz ve çalışma dışı alanınız için biraz kişisel zaman ayırmak, yalnızca yenilenmiş, daha olumlu ve daha üretken, eziyete dönmenizi garanti eder!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz