Salı, Mart 21, 2023

Doğrudan Satışçılar İçin Dune’dan Okunması Gereken Liderlik Dersleri

Paul Atreides rolünde Timothée Chalamet’in oynadığı Dune’dan, her doğrudan satışçının ve girişimcinin başarıyı bulması gereken en önemli derslerini listeledik. Dune, bir kahramanın ailesinin ve halkının güvenliğini sağlamak için tehlikeli yollardaki yolculuğunun duygu yüklü bir hikayesidir. Frank Herbert’in bir Bilimkurgu kitabına dayanarak, kariyerinizde size gerçekten yardımcı olacak tonlarca liderlik ve hayat dersi var. İşte Dune 2021′den favori doğrudan satış ipuçlarımız.

Korkunun Tek Yolu Onunla Yüzleşmek

Dune bir film formatına uyarlanmadan önce bile, en çok Lady Jessica’nın ve daha sonra Paul Atreides’in söylediği şu sözle ünlüydü: “Korkmamalıyım. Korku aklı öldürür. Korku, tamamen yok olmayı getiren küçük ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Üzerimden ve içimden geçmesine izin vereceğim.” Bundan en büyük çıkarım, korkunun normal olduğudur. Ancak bizim üzerimizde güç sahibi olmasına izin vermemeliyiz. Özellikle doğrudan satış yolculuğumuzda ondan kaçmak yerine onunla yüzleşmemiz gerekiyor.

Doğru Ekip Olmadan Başarı Olmaz

Paul soylu bir ailede doğar ve kaderinde büyüklük vardır. Ama o bile, ailesinin güvendiği arkadaşlarının ve yeni halkının -Fremenlerin- yardımı olmadan başarısız olacağının farkındadır. Ekibinin yardımıyla gezegenini tehdit eden kötü güçlerle savaşabilir. Doğrudan Satış da aynıdır – ancak bu kadarını kendi başınıza yapabilirsiniz. Benzer düşünen insanlardan oluşan harika bir ekibe ve ayrıca başarıya ulaşmak için akıl hocalarına, uzmanlara ve bir destek sistemine ihtiyacınız var.

İstediğiniz Şey İçin Savaşmaktan Asla Vazgeçmeyin

Dune‘dan en büyük derslerden biri Warmaster Gurney Halleck (Thanos şöhretinden Josh Brolin tarafından canlandırılıyor) tarafından veriliyor. Paul’u kaderine hazırlar ve ona nasıl savaşılacağını da öğretir. Hatta bir sahnede Gurney, Paul’a “Ruh hali mi? Ruh halinin bununla ne ilgisi var? Ruh hali ne olursa olsun, ihtiyaç ortaya çıktığında savaşırsınız. Şimdi savaş!” der. Girişimciler ve doğrudan satışçılar olarak bundan alacağımız ders, “doğru ruh halini” bekliyorsak hiçbir şeyi başaramayacağımızdır. Bunun yerine, disiplinli olmamız ve havamızda olmadığımızda bile çok çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Kasıtlı adımlar atmak ve bir rutine sahip olmak, doğrudan satışta başarıya giden yolda yardımcı olacaktır.

Henüz izlemediyseniz filmi izleyin ve Dune’dan aldığınız diğer liderlik derslerini bize bildirin. Yorumlarda bize bildirin.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz