Perşembe, Mart 23, 2023

2022 Dünya Kadınlar Günü: Önyargıları Yıkıp Sözlerini Tutan Kadınlar

2022 Dünya Kadınlar Günü‘nde, bize verdikleri sözleri tutmak için her gün çabalayan, hayatın her alanındaki kadınları onurlandırıyoruz. Her gün klişelere meydan okuyarak, dünyada fark yaratarak, kapsayıcı olarak, çeşitliliği kucaklayarak ve tamamen ve tamamen kendileri olarak her gün hayatlarına devam ediyorlar. Onlar kahramanlar ve bugün onları kutluyoruz.

Tarihteki Güçlü Kadınları Kutlayalım

Tarih, sevdiklerine ve toplumlarına verdikleri her sözü yerine getirmek için savaşan güçlü kadın liderlerle doludur. Kadınların parlamalarına herhangi bir sahnenin verilmediği bir çağda, alanlarında öncü olma ihtimalleri için savaştılar. 2022 Dünya Kadınlar Günü, tarihteki bu kadınlardan birkaçını kutlamak için mükemmel bir zaman.

  • Matematikçi Ada Lovelace ilk bilgisayar programcısıydı.
  • Kimyager Stephanie Kwolek, bugün bile itfaiyeci botlarında, kurşun geçirmez yeleklerde ve uzay aracı bileşenlerinde kullanılan Kevlar’ı icat etti.
  • Politikacı Ellen Johnson Sirleaf, kadınları güçlendirme konusundaki çalışmaları nedeniyle Nobel Barış Ödülü’ne layık görüldü.
  • Girişimci Nguyễn Thị Phương Thảo, Vietnam’ın ilk bütçeli havayolunu kurdu ve Forbes’un Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesinde 44. sırada yer aldı. Güneydoğu Asya’nın tek kadın milyarderi.
  • Amazon ve Uluslararası Kriket Konseyi’nin yönetim kurulunda, İşkadını Indra Nooyi, Fortune List’te dünyanın en güçlü 2. kadını ve hatta “Dünyanın En İyi CEO’ları”ndan seçildi.

Anlatımı Değiştiren QNET Kadınlarımıza

2022 Dünya Kadınlar Günü, tarihteki bu kadınlar gibi QNET kadınlarımızın da güçlerini ve dayanıklılıklarını defalarca kanıtladığını kabul edelim. Ailelerine ve topluluklarına verdikleri sözleri tutmalarına yardımcı olmak için cinsiyet eşitliğini savunan bir platform olarak QNET’i ve doğrudan satışı seçtiler. QNET ile girişimci olmanın yanı sıra hayatlarında çeşitli roller üstlenirler ve HER ZAMAN hedeflerini ve vaatlerini yerine getirmek için çalışırlar.

QNET kadınlarımız kendilerini ortaya koyduklarında anlatıyı değiştirirler. Onlar sadece anneler, kız kardeşler, eşler, en iyi arkadaşlar değil aynı zamanda azimli liderler, dikkate değer girişimciler, QNET’te başarı sağlayanlar ve istisnai rol modellerdir. Tamamen kendileri olarak cesur olmamıza, korkularımızı yenmemize ve hayallerimizin peşinden gitmemize izin verirler. Ve böylece, 2022 Dünya Kadınlar Günü’nde QNET kadınlarımızı büyütelim ve kadınların gücünü kutlayalım. Harikasınız ve sizi seviyoruz…

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz