Pazartesi, Mart 27, 2023

Fark Yaratan Basit Ama Sürdürülebilir 3 İş Uygulaması

Günlük iş yaşamınızda sürdürülebilir iş uygulamalarını gözlemlemek, yalnızca ekibiniz için değil, dünya için de büyük bir fark yaratacaktır. Geçmişte, işletmeler çoğunlukla sürdürülebilirlikten ziyade karı gözettiler. Bununla birlikte bugünlerde çoğu başarılı girişimci, iş yapmanın daha yeşil bir yolunu arıyor. QNET‘in ve temel sürdürülebilirlik değerinin bir parçası olarak etik bir tüketici olma seçimini zaten yaptınız. Dolayısıyla, gezegeni ve insanları da dikkate alan etik bir işe sahip olmak istiyorsanız, bu basit ama sürdürülebilir iş uygulamalarını takip etmeniz yeterli.

Kar Amacı Gütmeyen Yerel Kuruluşlarla Gönüllü İlişkiler Kurmak

Çalıştığınız topluluklara geri dönmenin en iyi yolu, zamanınızı sizinle etkileşime giren işler yapan yerel Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK’larla) geçirmektir. Bir huzurevinde gönüllü olun, savunmasız gençlerle futbol oynayın, biraz ağaç dikin, barınak hayvanlarıyla biraz zaman geçirin. Tutkuyla hissettiğiniz bir amacın parçası olmak için programınıza zaman ayırın.

Yeşile Doğru Gidin

Sürdürülebilirliği marka kimliğinizin bir parçası haline getirmenin ve yeşil girişimci olarak tanınmanın birçok yolu vardır. Özellikle QNET İş Araçları‘nı potansiyel müşterilerinizle paylaşırken, mümkün olan her yere kağıtsız gidin. Onlara çıktılar yerine dijital kopyaları gösterin. Sunumlarınızı yaparken bilinçli olarak tek kullanımlık plastik kullanımını azaltın. İçecekleriniz için yanınızda yeniden kullanılabilir bir su şişesi taşıyın.

Ekibinizle RYTHM Kültürünü Teşvik Edin

Tüm ekibiniz yanınızdaysa, küçük sürdürülebilir iş uygulamaları daha büyük bir etkiye sahiptir. “Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Gelişti”i ekibinizin temel felsefesi yapın. Ekibinizi QNET‘in yeşil bir şirket olmak için yaptığı her şey hakkında eğitin. İşinizde sürdürülebilirliği uygulamanız yeterli değil; ekibinizin bir alışkanlık olarak gönüllü olması, plastik kullanımını azaltması, daha yeşil bir yaşam tarzı benimsemesi ve topluluklarına geri vermesi de önemlidir.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz