Salı, Mart 21, 2023

Kişisel Gelişim ile İlgili Filmler

Günlük yaşantımızda, eğitim ve iş hayatımızda sıkça karşımıza çıkan ‘’Kişisel Gelişim’’ kavramı nedir? Bilgi birikimimizi, genel kültürümüzü arttırmak için nelere ihtiyacımız var? Kişisel gelişimi arttırmak için neler yapmalıyız?

Kişisel Gelişim Filmleri

Kişisel gelişiminizi arttırmanın birçok yolu vardır, bunlardan biri de kişisel gelişiminize katkı sağlayacak filmler! Önereceğimiz filmler ile hem iş hayatınıza katkı sağlayacak, katacak hem de kaliteli ve keyifli zaman kazanacaksınız.

Steve Jobs

Teknoloji devi Apple şirketinin kurucusu ve 20. yüzyılın dahi isimlerinden Steve Jobs’ın yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile beyaz perdeye aktarıyor.

The Founder

İki kardeşin yenilikçi fast food restoranını (McDonald’s), hırs, inat ve acımasızlık kombinasyonu ile dünyadaki en büyük restoran işletmelerinden birine haline getiren bir satış görevlisi Ray Kroc’un hikayesini konu alıyor.

Social Netweok

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir fenomene dönüşmüş olan ve milyonların sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının öyküsünü anlatan bir film.

3 Idiot

Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatan film izlenme rekorları kırdı. 2009 yapımı film, eğitim sisteminin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşının yaşadıkları maceraya dayanıyor.

Forrest Gump

Kişisel gelişim filmleri içinde en ünlü olanlarından biri Forrest Gump’dır. Aynı zamanda inanılmaz bir kişiliğe ve kıskanılacak bir canlılığa sahip, hafif zihinsel bozukluğu olan bir adam olan Forrest Gump (Tom Hanks) ‘in hikayesini anlatıyor.

The Shift

The Shift”, Amerika Birleşik Devletleri’nde Michael A. Goorjian’ın yönettiği bir film. Baş kahraman, ünlü “Kendi Kendine Yardım” kitabının yazarı olan Wayne Dyer.

Kişisel gelişim için kendi beceri ve niteliklerinizi değerlendirebilmeniz ve daha ileriye taşımanız için gerçekleştirilen adımları sonuna kadar destekleyen QNET; kişi potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için kişisel gelişime katkı sağlayacak eğitimlere katkı sağlar.

Önerdiğimiz filmleri izleyerek sende kendine bir adım atabilir ve kişisel gelişimine katkı sağlayabilirsin!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz