Salı, Mart 21, 2023

Doğrudan Satışçı Olarak Kaygıyı Yenmenin 4 Yolu

Bir girişimci ve doğrudan satışçı olarak kaygıyı nasıl yenebileceğinizi ve alanınızda başarı için harika bir temel oluşturmanızı sağlayabilecek bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Girişimci olmayı yeni düşünmeye başlamış bir de olsanız, deneyimli bir doğrudan satışçı da olsanız kaygı yönetimini öğrenmek, nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz gereken yaygın bir durumdur. Bu yazıda, kaygının üstesinden gelmenize ve hedeflerinize cesurca ulaşmanıza yardımcı olacak bazı teknikleri listeliyoruz.

Kaygıyı Yönetmek Neden Önemlidir?

Ekonomik çalkantılar ve global bir pandemi ile yaşadığımız zamanları göz önünde bulundurarak, endişenizde yalnız olmadığınızı göreceksiniz. Başarı ve başarısızlık arasındaki fark, bir doğrudan satışçı olarak kaygınızı ne kadar iyi yönettiğinizdir. Belirsizliğin stresini hissetmek, korkmak ve odaklanmak için mücadele etmek normaldir.

Fiziksel ve zihinsel tükenmişlikten kaçınmak için, neyi kontrol edebileceğinizi analiz etmek ve kontrolünüz dışında olan şeyleri bırakmak önemlidir. Bu yüzden bir dahaki sefere endişeli hissettiğinizde, en başarılı iş adamlarının bile sizin hissettiklerinizi hissettiğini unutmayın. Derin bir nefes alın, ne hissettiğinizi kabul edin, kendinizi yargılamayın. Kaygıyı yenmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz!

Kaygı Nasıl Aşılır?

  1. Kontrolü Elinize Alın

Bir girişimci olarak, yapılacaklar listeniz bunaltıcı olabilir. Bunu kontrol altına almanın bir yolu, bu görevlerden hangilerinin sizi endişelendirdiğini belirlemek ve bunları listenizin en üstüne taşımaktır. Kontrolü ele almanın bir parçası da takım arkadaşlarınıza hangi görevleri devredebileceğiniz konusunda kendinize karşı dürüst olmaktır. Kendinize neler yapabileceğiniz ve hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğu konusunda gerçekçi olun.

  1. En Kötü Durum Senaryosunu Görselleştirin

Birçok korku hayali sonuçlara dayanır. Yanlış gidebileceğinizi düşündüğünüz şeylerin %99,9’u gerçekçi bile değildir. Kendi zihinsel ve fiziksel sağlığınız için yanlış gidebileceğini düşündüğünüz şeyleri listeleyin. Ardından, asla başınıza gelmeyeceğini bildiğiniz her şeyin üzerini çizin. Ardından, yanlış giderlerse kontrol edebileceğiniz şeylere öncelik verin ve bundan geri dönebileceğinizi anlayın.

  1. Proaktif Olun

Korkularınızla oturmak yerine harekete geçmek uzun vadede işe yarayacaktır. Yapabileceğiniz küçük adımları atın. Kendinizi ortaya koyun ve QNET ailenizden tavsiye ve destek alın. Attığınız her küçük adım, kaygınızı yönetmek için bir adımdır. Bir şey, herhangi bir şey yaptığınızı bilerek daha iyi hissedeceksiniz.

  1. Kendinize Yatırım Yapın

Kaygınızı azaltmanıza ve günlük programınıza eklemenize yardımcı olacağını bildiğiniz şeyleri listeleyin. Becerileriniz eksik gibi mi hissediyorsunuz? Bir kursa gidin. Sağlığınızın kontrolünün sizde olduğunu hissetmek ister misiniz? Bir egzersiz rutini ekleyin. Sosyal medyadaki zamanınızı azaltmak ve bu zamanı üretken bir şeye yeniden odaklamak ister misiniz? Hesaplarınız için bir zaman sınırı belirleyin. Kaygıyı yenmek için önceliği kendinize vermelisiniz.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz