Perşembe, Mart 23, 2023

Stres Yapmayın: Doğru Seyahat İçin İpuçları

Dünya yavaş ama emin adımlarla yeniden açılıyor!

Evet, COVID-19 henüz aceleci bir çıkışı geçmedi. Ancak durum iki yıl öncesine göre çok daha yönetilebilir hale geldi. Bu nedenle, birçok ülke sınırlarını yeniden açmaya ve gezginler için kırmızı halıyı sermeye karar verdi.

Yine de son seyahatinizden bu yana seyahat biraz değişmiş olabilir. Ve bu yüzden havaalanı kuyrukları hatırladığınızdan daha uzun olabilir.

Ama üzülmeyin çünkü 2022’de stressiz seyahat etmenin ve dolayısıyla tatilde mutlu kalmanın bileti aslında birkaç temel kurala bağlı kalmaktan geçiyor.

İşte en önemlileri:

Temel ihtiyaçlarınızı sıralayın

Her şeyden önce, süresinin dolmuş mu yoksa dolmak üzere mi olduğunu görmek için pasaportunuzu kontrol etmek istersiniz.

Pasaport yenileme işlemleri eskisi kadar kolay değil. Bu nedenle, gereksiz stresten kaçınmak için bunu erkenden çözmek mantıklıdır.

Aynı derecede önemli olan, sigortaya ve poliçenizin neleri kapsadığına bakmaktır.

Son iki yılda, birçok sigorta sağlayıcısı COVID-19’u kapsayacak şekilde poliçelerinde ince ayarlar yaptı. Ancak, özellikle Omicron vakalarındaki artış göz önüne alındığında, bazı şeyleri hafife almamak en iyisidir, bu nedenle kontrol edin, kontrol edin ve yeniden kontrol edin.

Dersinize iyi çalışın

Bir varış noktasına karar verdikten sonra, gezginlerden ne istendiğini öğrenmek için zaman ayırın.

Sağlık ve güvenlik kuralları, aşılanan ve güçlendirilen birçok insan sayesinde artık çok daha az katı. Ancak gereksinimler hedefe bağlı olarak farklılık gösterir.

Bu nedenle, karantina günlerinde kaşlarınızı çatmak yerine herhangi bir sürprizden kaçınmak ve gülümsediğinizi garanti etmek için bilgi sahibi olmak en iyisidir.

Resmi hükümet web sitelerini ve havayolu/demiryolu/karayolu seyahat tavsiyelerini kontrol edin. Gezgin forumları da iyi bir bilgi kaynağı olacaktır.

Esnek olun

Şüphesiz şimdi bir süre öncesine göre daha güvenli. Ancak durumların hızla değişebileceğini unutmayın.

Bu nedenle anahtar, uyarlanabilir ve ihtiyaç duyulduğunda ve gerektiğinde plan değiştirmeye ve değişime açık olmaktır. Kısacası akışa bırakın.

Uluslararası bir gezi yapamıyor musunuz? Bunun seni hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin. Bunun yerine, yerel olmayı tercih edin. Aynı derecede iyi olabilecek yol ve konaklama seçeneği bulacaksınızdır.

QNET’in konaklama hizmeti sunan bir platformu olan QVI breaks, yurtiçinde veya yurtdışında hem uzun hem de kısa süreli konaklamalar için düşünebileceğiniz birçok destinasyona sahiptir.

Güzergahları ve konaklamaları sıralayın

Esneklik ne kadar önemli olsa da uçuş, seyahat güzergâhları ve özellikle konaklama gibi konuları önceden sonuçlandırmak ve halletmek hedeflenmelidir.

Tatil yapmak isteyen pek çok insan, son dakika dalgalanmalarına, uçuşların ve otellerin tükenmesine ve fiyatların fırlamasına neden olacaktır. Bu nedenle, konaklamalarınızı erkenden rezerve etmeniz yardımcı olacaktır.

Sorumlu ve uyanık olun

Daha önce belirttiğimiz bir noktayı tekrarlamak gerekirse – COVID-19 hiçbir yere gitmedi. Bu nedenle, hastalıkla yaşamaya çalışmamız iyi olsa da öğrendiğimiz tüm dersleri unutmamak önemlidir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün oldukça kapsamlı bir yapılacaklar ve yapılmayacaklar listesi vardır ve buna her zaman göz atmanız gerekir.

Ancak esasen, her zaman sağlık ve güvenlik protokollerini takip etmeyi unutmayın, kendinizi iyi hissetmiyorsanız seyahat etmeyin ve mümkünse maske, dezenfektan, mendil ve kendi kendini test kitleri gibi pandemik temellerden oluşan bir seyahat setini yanınızda bulundurun.

Kısacası, tatile çıkmak eskisinden biraz daha karmaşık. Ancak sorumlu ve uzlaşmacı biri için 2022 yılı daha az neşeli olacağınız anlamına gelmez.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz