Pazartesi, Mart 27, 2023

Hava Temizliği Nasıl Yapılır?

Isınan havalarla birlikte evdeki en önemli gündemimiz içerideki havayı nasıl temiz ve taze tutabiliriz oluyor. Bütün gün açık kalan pencereler ve kapılar ile eve birçok toz, duman ve kirli hava girişi oluyor. Evin havasını temizlemek için halılardan buzdolabına, temizlik malzemelerinden banyo aksesuarlarına kadar tüm her yeri elden geçirmemiz gerekiyor.

Hava Temizliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle hava temizleyen bitkilere evinizde yer açmanız gerekir. Bitkilerin ortama canlı ve taze bir görünüm katmalarının yanı sıra, havadaki formaldehit ve benzen gibi zararlı kimyasalları oksijene çevirdiğini ve evin havasını temizlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Barış çiçeği, Kılıç ve Zamia gibi havayı temizlemesiyle bilinen en ünlü bitkileri tercih edebilirsiniz.

Evdeki halıları ve buzdolabını temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Halıların üzerinde biriken tozlar evin havasını büyük bir oranda etkiliyor. Halılarınızı temiz tutmak için düzenli olarak süpürmek ve eğer balkon imkanınız varsa havalandırma işlemi yapmanız gerekiyor. Buzdolabı da yine evin havasını etkileyen diğer etmenlerden biri. Dolapta yer alan tarihi geçen, bozulan, küflenen yiyeceklerin düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekiyor. Bunun dışında buzdolabı raflarının temizlenip silinmesi de yapılması gereken işlemlerden bir tanesi.

Kullandığınız temizlik bezlerinin dezenfekte edilmesi de evin havası için oldukça önemli. Dışarıda ıslak olarak bırakılan her bez kötü kokunun yanında bakteri ve mikropta barındırabiliyor. Bunun için temizlik için kullandığınız her bezi 5 dakika çamaşır suyunda bekletebilirsiniz. Böylece hem yayacağı kötü kokudan hem de mikroplardan arınmış olursunuz.

Banyo aksesuarlarınızın değişmesi de evdeki havanın temizliğindeki en önemli etken. Her ne kadar temiz gibi gözükseler bile içlerinde gözle görülmeyen birçok mikrop birikebiliyor. Bu da zaman içerisinde koku yaymaya başlıyor. Bunun için en az 3 ayda bir banyoda kullandığınız tüm aksesuarlarınızı kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Havalandırma filtrelerinizin temizliğini yapmayı unutmayın. Evinizdeki havalandırma sisteminizdeki filtrelerin düzenli olarak temizlemenin evin havasını büyük ve olumlu bir ölçüde etkiliyor. Filtre temizleme işlemini düzenli olarak yaptığınız takdirde zararlı partikülleri solumadan uzaklaştırmış olursunuz.

QNET olarak; hava temizliğinin sağlık için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu amaçla geliştirilen HomePure Zayn – iç mekanlarınızı hava ile bulaşan partiküllerden, alerjenlerden, virüslerden, bakterilerden, mantarlardan, küflerden ve kötü kokulardan %99.99’a kadar temizleyen 5 aşamalı bir arıtma sistemidir. Ağır derecede kirlenen evinizin havasını hızlı bir şekilde arıtmaya ve temizlemeye yardımcı olur.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz