Cumartesi, Mart 25, 2023

Manchester City, Doğrudan Satış gibi, Daha İyi Bir Yarına Kendini Nasıl Adadı?

1990’larda heyecan verici ama büyük ölçüde kupasız bir taraftan, Manchester City bugün sadece bir kamyon dolusu övgüye sahip bir kulüp değil, aynı zamanda İngiliz futbolunda sahanın geri kalanının üzerinde yükselen bir kulüp.

Dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar kulübün egemenliğine hayran olsa da gerçek şu ki zirveye yükselme bir gecede olmadı.

Doğrudan satışta hızlı kazanç olmadığını biliyor musunuz? QNET, Manchester City’nin 2014’ten beri resmi doğrudan satış ortağı olarak, Sky Blues’un başarısı için de aynı şeyin geçerli olduğunu kanıtlayabilir.

Gerçekten de yıllarca süren sıkı çalışmanın ve gelecek için gelişmekten gurur duyan bir sürdürülebilirlik vizyonunun sonucudur.

Evet, Man City puanları ardı ardına kazansa bile, kulüp daha da parlak bir geleceğe doğru ilerlemeye devam ediyor.

Manchester City’nin yarına yönelik inşa ettiği üç yola ve bunların doğrudan satışın geleceğe odaklı ilkeleriyle nasıl birçok benzerlik taşıdığına bir göz atalım:

  1. Toplulukları güçlendirmek — Manchester’dan dünyaya!

Manchester City’nin topluluk gelişimine odaklanması, 1880’de kuruluşunda başladı. Bu taahhüt, şimdi dünyanın her yerindeki şehirlerde çok sayıda projeye dönüştürülmektedir.

Kulüp; sağlığı, eğitimi ve katılımı teşvik etmek için futbolu kullanmaktan, Genç Oyuncu Gelişim Programı gibi girişimler yoluyla yetenekli çocuklara hayallerinde bir şans vermeye çalışarak, sadece sahadaki başarıya değil, aynı zamanda insanları geliştirmeye de bakıyor.

Bu felsefe, birçok yönden QNET’te doğrudan satışa yaklaşımımızı yansıtır. Evet, bizimki bir iştir ve katılan bireylerin amacı finansal özgürlüktür. Ancak, tıpkı futbol işi gibi doğrudan satış da yaşamları güçlendirmekle ilgilidir.

Kısacası, yarının başarısı bireysel bir çaba olmamalıdır. Aksine, kimsenin geride kalmamasını sağlamakla ilgili olmalıdır.

  1. Mentorluk ve yetenek beslemek

Gelecekteki başarılar daha genç yetenekler de gerektiriyor. Bu yüzden Manchester City, kendi yetiştirdiği oyuncular geliştirmeye ve bu genç ‘hayır’lara daha fazla görünürlük sağlamaya odaklandı.

Ne mutlu ki bu yaklaşım şimdiden meyvelerini veriyor. Ve Manchester City’nin gelecek vaat eden yıldızlarından biri – 21 yaşındaki Phil Foden, şimdiden büyüklük için ayrılmış durumda.

Doğrudan satışta başarılı bir gelecek, liderlerin alt sıralara rehberlik etmesini ve büyümelerini beslemesini gerektirir.

Unutmayın, başarılı ekipler uzun süre dayanacak şekilde inşa edilir. Bunu sağlamanın tek yolu, şimdi güçlendirmek ve hazırlamaktır.

  1. Sonraki durak — metaverse!

Dünyanın en iyi stadyumu seçildi. Ancak Manchester City yakında Etihad’da bir maç izlemenin fiziksel deneyimini yeni bir sanal alem olan metaverse’e taşıyacak!

Henüz erken günler. Yine de bildiğimiz şey, metaverse’nin gelecek olduğu ve Manchester City’nin daha önce hiçbir futbol kulübünün gitmediği yerlere gitmeye çalıştığı.

Bu, yeni fırsatları ve eğilimleri kucaklamakla ilgili olan doğrudan satışa çok benzer.

Ek olarak bu hareket, Manchester City’nin sadece onlar için sürükleyici bir deneyim yaratmak amacıyla kulübün hayranlarını nasıl öne ve merkeze koyduğunu gösteriyor. Esasen bu müşteri ihtiyaçlarını tahmin etmekle ve karşılamakla da ilgilidir.

Gelecek şimdi başlıyor

Spor ve girişimcilik arasındaki paralellikleri QNET’te görmek bizim için her zaman açık olmuştur.

Man City’nin futbola yaklaşımı konusunda özellikle aydınlatıcı olan şey, başarılı bir yarının bugün işe koyulmak anlamına gelmesidir.

Bu, doğrudan satışçıların kesinlikle ilişki kurabileceği bir ilke ve inançtır.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz