Salı, Mart 21, 2023

Instagram Hikayelerinizde Daha Fazla Etkileşim Elde Etmek İçin 6 İpucu

Sadece sizin için özel olarak hazırlanmış bu instagram hikayelerinizde (story’lerinizde) ipuçlarıyla sosyal medyanızı yepyeni bir düzeye taşıyın. Hikayeler artık insanların sosyal medyada iletişim kurmanın tercih edilen yolu ve genellikle basit bir gönderiden daha fazla görüş alıyor. Instagram’daysanız ancak hikayeler özelliğini kullanmıyorsanız, etkileşim ve trafik için bazı harika fırsatları kaçırıyorsunuz demektir. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı instagram hikayesi ipuçları.

Hashtag’leri ve Konum Etiketlerini Kullanın

İnsanlar, hashtag’lerin yalnızca başlıklar ve gönderiler için olduğunu varsayabilir. Ancak bunları hikayelerinizde kullanmak, benzer ilgi alanlarına sahip diğer kullanıcıların sizi bulmasına yardımcı olur. Aynı şey Konum Etiketleri için de geçerli – giderek daha fazla insan coğrafi etiket aracılığıyla seyahat, yemek ve deneyimleri araştırmayı tercih ediyor. Hikayenize bir sonraki gönderi yaptığınızda, bir ana hashtag eklemeyi düşünün ve ilgiliyse konumunuzu da ekleyin.

İnstagram Hikayenizi Öne Çıkanlara Kaydedin

En etkili instagram hikayesi ipuçlarından biri, hikayelerinizi öne çıkanlar olarak kaydetmektir. Ancak onları geçici olarak kaydetmeyin. Hikayeler 24 saat sonra kaybolduğundan, kullanıcılarınızın bu 24 saat geçtikten sonra bulabilmesi için onları kaydetmeniz önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, en sık paylaştığınız gönderi türlerini seçmek ve onlar için özel olarak öne çıkanlar oluşturmaktır. Örneğin, tüm tatil Hikayelerinizi bir “Seyahat” kategorisine veya QNET hikayelerinizi “Doğrudan Satış” altına kaydedin.

Soru Sorun ve Anket Oluşturun

Uygulamanızda size sunulan tüm çıkartmalardan yararlanın. İnstagram’daki “Test”, “Anket” veya “Sorular” özelliğini kullanarak takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Kurulumu çok kolay ve ne kadar çok paylaşım yaparsanız o kadar çok insan etkileşime girer. Bir favori listesi oluşturmak için çalışanlarınızla iş birliği yapın veya sadece insanların tercih ettiği şeyler hakkında bir anket yapın ve ardından gelen eğlenceyi görün.

İlgili Web Sitelerine Bağlantı Verin

İnstagram hikaye özelliğini daha ciddi kullanırsanız, artık takipçilerinizi daha fazla bilgi için ilgili yazıya gönderebileceğiniz bir “Bağlantı” seçeneğine sahipler. Önemli bilgileri veya yalnızca takipçilerinizin görmesini istediğiniz bir makaleyi paylaşıyorsanız, onların da okuyabilmeleri için makalenin tamamının bağlantısını eklediğinizden emin olun. Hatta bunun gibi diğer sosyal medya hesaplarınıza da bağlantı verebilirsiniz.

Günde En Az Bir Kere Hikaye Paylaşın

Fark yaratan bir sosyal medya varlığına sahip olmanın anahtarı, onunla tutarlı olmaktır. Tek yaptığınız sizinle etkileşime giren bir gönderiyi yeniden paylaşmak olsa bile, her gün instagram hikayenizi aktif olarak kullanın. En sevdiğiniz anıları paylaşın veya daha düzenli olmak istiyorsanız bir sosyal medya takvimi oluşturun ve düzenli olarak yayınlayın. Bu herkes için işe yarayan instagram hikaye ipuçlarından biridir. Gönderi ne kadar çok olursa, insanların yayınlarında o kadar çok görünürsünüz. Ancak dikkat edin, yayınlamak için yayınlamayın. Yalnızca beğendiğiniz/inandığınız şeyleri yayınlayın.

Hikayeleri Facebook’ta Otomatik Paylaşın

Sosyal medyanız için yapabileceğiniz en basit şey bu. Nerede aktif olursanız olun ve takipçileriniz nerede olursa olsun, her iki izleyicinin de içeriğinizden zevk alabilmesi için iki hesabınızı bağlayın. İnstagram hikayelerinizi Facebook ile de paylaşın. Bunu her zaman yapmayı hatırlamanıza gerek yok, sadece otomatik paylaşım durumuna tıklayın ve teknolojinin tüm ağır işleri yapmasına izin verin.

Bu çok basit ve takip etmesi kolay instagram hikayesi ipuçlarıyla, takipçilerinizin sizinle bağlantıda hissetmesi için artık profilinizdeki etkileşimi artırabilirsiniz. Dahası, ilginç hikayeler, daha büyük bir kitleye ulaşabilmek için hesabınıza daha fazla kullanıcının bakmasını da sağlayabilir.

İnstagram hikayesi ipuçları veya diğer sosyal medya hakkında herhangi bir özel sorunuz varsa yorumlarda bize bildirin ve sizin için daha fazla tavsiyede bulunup bulunamayacağımızı görelim. Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı unutmayın.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz