Pazartesi, Mart 27, 2023

Yoga Sizi Nasıl Daha Mutlu, Daha Sağlıklı ve Daha Üretken Yapabilir?

Son derece ödüllendirici olsa da girişimcilik zorlu olabilir. Bu nedenle, kendini işine adamanın yanı sıra, girişimcilerin hem zihinlerini hem de bedenlerini gençleştirmek için düzenli olarak zaman ayırmaları gerekir.

Bunu yapmanın elbette sayısız yolu var ve basit çözümler bile önemli sonuçlar verebilir.

Yine de hemen hemen her şeyden daha etkili olduğu düşünülen eski bir uygulama var: yoga.

5.000 yılı aşkın Hint geleneği ve kültürüne dayanan yoga, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından uygulanan geçici bir egzersiz rutini değildir. Daha ziyade, bilimin şimdi onayladığı ve birçok fayda sağladığı, hayata fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir yaklaşımdır.

Yoga Yapmanın Faydaları

  1. Stres giderir

İşinize sahip olmak ve kendi işinizin patronu olmak, istediğiniz zaman, nerede ve nasıl isterseniz çalışma esnekliğine sahip olmak demektir.

Yoga, içsel benliklerimiz konusunda daha dikkatli olmamıza yardımcı olarak iş gününün kaygılarından kurtulmamıza yardımcı olabilir. Yeni başlayanlar için mükemmel olan hatha yoga olarak bilinen stil, özellikle nefes çalışması ve meditasyona ağırlık verdiği için faydalıdır.

Nefes almak istemsiz bir hareket olabilir. Bununla birlikte, modern bilim bile derin nefes almanın stresten kurtulmak için harika olabileceğini buldu.

  1. Modunuzu yükseltir

Neredeyse tüm fiziksel egzersiz türleri bizi daha mutlu edebilir. Ancak bir araştırmaya göre, yoga, kaygıyı azaltmak ve kişinin genel mizacını iyileştirmek konusunda çok daha iyidir.

Esasen bu, beyindeki gama-aminobütirik (GABA) adı verilen ruh hali ile ilgili bir nörotransmitterden kaynaklanmaktadır.

Düşük GABA seviyeleri, üzüntü ve endişe duygularıyla ilişkilidir. Ancak, öne eğilme, çocuk pozu veya diğer benzer pozlar üzerinde yoğunlaşmaya başlar başlamaz, GABA seviyeleri yükselir ve yükselir.

Ve işte en iyi bölüm – harika hissetmeye başlamak için yalnızca tek bir seansa ihtiyacınız var!

  1. Disiplin ve sabır aşılar

Evet, sadece bir yoga seansı ruh halinizi iyileştirebilir. Bununla birlikte, en iyi sonuçları elde etmek ve kişinin tüm faydaları elde etmesini sağlamak için ısrarcı olmak, pratik yapmak ve çalışmak önemlidir.

Bu kural elbette öz disiplin, azim ve başarının asla aceleye getirilemeyeceğini kabul etmekle ilgili olan girişimcilikten farklı değildir.

Doğru, hayal kırıklığına uğramış ve odaklanmamış hissettiğiniz ve iş gününüz ve görevleriniz arasında uçmak istediğiniz zamanlar olabilir. Yine de yogada olduğu gibi gerçek zafere ancak yavaş, istikrarlı ve sabırlı olduğunda ulaşılabileceğini hatırlamak çok önemlidir.

  1. Sizi daha iyi bir lider yapar

Eski okul liderliği görüşü, liderlerin agresif ve otokratik olması gerektiğidir. Yine de günümüzün en iyi liderlerinin sakin, kendine güvenen ve zor zamanlarda ekiplerini kalkındıran kişiler olduğu tespit edildi.

Peki kişi bu iyi yönetim özelliklerini yoga yoluyla nasıl edinir ve keskinleştirir? Başlangıç ​​olarak, belirli pozlar özellikle liderliğe yöneliktir.

Bunların en dikkate değer olanı, sakin ve toplanmış olmanın yanı sıra güçlü ve kendinden emin hissetmenize yardımcı olurken kas gücü ve esnekliği oluşturan bir dizi poz olan savaşçıdır.

Elbette, pozlarda ustalaşmak liderlikde de olduğu gibi kolay değil.

  1. Açık fikirliliği teşvik eder

Modern girişimciden genellikle çevik ve uyarlanabilir olması istenir – kesinlikle bir kişinin yoga yoluyla geliştirebileceği özelliklerdir.

Yoganın nihai hedeflerinden biri, düşünce çevikliğini ve açık fikirliliği teşvik etmektir. Bu nedenle, disiplini uygulayan bir kişinin dinlemeye, öğrenmeye ve zihni ve bedeni iş ve yaşamdaki yeni durumlara uyarlamaya daha yatkın olacağı mantıklıdır.

Bu arada, açık fikirlilik aynı zamanda daha müşteri odaklı olmanın bileti olarak görülüyor.

Evet, yoga bireysel bir çabadır. Bununla birlikte günün sonunda verdiği dersler sadece size değil, müşterilerinize ve ekibinize de yardımcı olacaktır.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz