Perşembe, Mart 23, 2023

Bir Sonraki Tatilinizde Yapabileceğiniz 7 Erişilebilir Etkinlik

Bu yıl bir yerde tatil yapmayı planladıysanız, ancak Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle henüz hayalinizdeki yerlere gidemiyorsanız, bu ulaşılabilir liste tam size göre. Dünya yavaş yavaş toparlanırken, kendinizi yalnızca yerel olarak seyahat edebilecek durumda bulabilirsiniz. Tatilinizi çok daha özel ve unutulmaz kılmak için ulaşılabilir etkinliklerin bir listesini oluşturarak hayatınızın macerasını yaşayabilirsiniz. İşte bir sonraki seyahatiniz için birkaç fikir.

  1. Aynı gün, gün doğumu ve gün batımını izleyin

Tatilleri sevgiyle anıyoruz çünkü hayatımızda yavaşladığımız ve hayattan gerçekten keyif aldığımız bir dönem. Bir sonraki tatilinizi unutulmaz kılmak için aynı gün, gün doğumunu yakalamak ve gün batımını izlemek için uyanın. İsterseniz fotoğraf çekin, ancak sadece gökyüzünün renk değiştirmesini izlemekten keyif alın.

  1. Sıfırdan bölgesel bir lezzet yapmayı öğrenin

Kendinizi bir tatile kaptırmanın en iyi yolu, ziyaret ettiğiniz bölge hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışmaktır. Ve bir insan hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, sevdikleri yiyecekleri öğrenmektir. Yöresel bir lezzeti nasıl pişireceğinizi öğrenmek için bir kursa kaydolun. Yemek yapmayı sevmiyorsanız, büyük bir restoran yerine yerel bir anne dükkanı bulun ve orada yemek yiyin.

  1. Bir topluluk etkinliğine gidin

Yapılacaklar listesinin en ulaşılabilir öğelerinden biri yerel bir şeye katılmaktır – rastgele bir pazar, yerel bir grubun küçük bir performansı, bir topluluk festivali. Gittiğiniz yeri bu tür günlük olayların gözünden anlamak, tatilinizin değerini daha çok anlamanızı sağlayacaktır.

  1. Seni korkutan bir şey yap

Hareketsiz kalmak ve mevcut olmak sizi korkutuyorsa, durun ve gülleri koklayın. Telefonunuzdan uzak kalmak sizi korkutuyorsa, birkaç saatliğine kısa bir sosyal medya molası verin. Bir yabancıyla konuşun ve arkadaş olun. Sizi korkutan her ne ise, kendinize bir meydan okuma koyun ve onu listenizde işaretleyin.

  1. Kendinizi lüks bir deneyimle şımartın

Zor bir iki yıl oldu ve sizler için özel olarak hazırlanmış bir tatil beldesinde en az birkaç geceyi hak ediyorsunuz. QVI breaks’de konaklama seçeneklerinize göz atın, ister kısa ister uzun molalar arayın, kendinizi şımartacak bir şeyler bulacaksınız.

  1. Bir hatıra bulun

Kendinize tatilinizi hatırlatan bir şeyler satın alın. Yerel ekonomiye katkıda bulunacak ve size tatilinizi hatırlatacak somut bir şeyler alacaksınız. Buzdolabı mıknatısı olmak zorunda değil; hatıra olarak seçtiklerinizle çılgına dönebilirsiniz. Tatilinizi hatırlatmak için bazı yerel ikramlar, bir kahve kupası veya belki de küçük bir mücevher parçası getirin. Seçim senin.

  1. Yerel bir hayır kurumunda gönüllü olun

Nereye giderseniz gidin bir RYTHM “Dünyaya Değer Katman İçin Kendini Geliştir” elçisi olarak, ziyaret ettiğiniz yerlerde fark yaratmanız doğru olacaktır. Bir hayvan barınağında veya aşevinde gönüllü olun. Dezavantajlı insanlarla zaman geçirin ve yüzlerini gülümsetin. Bu yalnızca ulaşılabilir bir yapılacaklar listesi öğesi olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla çaba harcamadan büyük bir etki bırakmanız anlamına gelir. “Dünyaya Değer Katman İçin Kendini Geliştir”

Genellikle ömür boyu bir kez yapılacak etkinliklerle doldurulurlar. Bu ulaşılabilir yapılacaklar listesiden hangisini bir sonraki tatilinizde işaretlemeye çalışacaksınız? Yorumlarda bize bildirin.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz