Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Başarı Hikayeleri: Serdar Olgun

Dijitalleşmenin büyük bir önem kazandığı bu dünyada Network Marketing gibi önemli bir sektöre adım atan Serdar Olgun şu an istediği ve mutlu olduğu hayatı yaşıyor.

QNET’ten önce bende sıra dışı yaşamak isteyen ama sıradan insanlar gibi yaşayan bir bireydim ve bu düşüncelerim tüm toplum gibi bir şey yapmadan hızlıca bir şeylere sahip olmak yönündeydi. Her ne kadar birkaç girişimde bulunmaya çalışsam da herkesin olmaz bu yaptığın, bir sen mi akıllısın sözleri önümü kesmeye yetiyordu. Çok istememe ve bir şeyler denememe rağmen maddi ve manevi özgürlüğe sahip olamıyordum. Çok çalışmama rağmen hiçbir şeyi değiştiremiyor ve sürekli olarak neden sorusunu kendime soruyordum.

thumbnail IMG 2301 731x1024

Artık bu durumu kabullenip, her şeyden vazgeçtiğim ve herkes gibi düşünmeye başlayıp daha sağlam gözüken bir işe girmek için uğraştığım o anda, saygı duyduğum, çok sevdiğim bir arkadaşım olan Abdullah Zeren bana ‘gel seni bütün sıkıntılarından kurtaracağım’ dedi ve bana yeni bir hayatın kapısını açtı.

Bana işi anlatacağını söyledi. Network Marketing sektörüne aşırı bir önyargım olduğunu işi bana anlattığında anladım. Aslına hiçbir bilgim yoktu. Sadece kulaktan dolma bazı yanlış bilgiler yani önyargılarım vardı. Dolayısı ile ‘sizi kandırmışlar böyle iş olmaz acil çıkın ve kendinizi kurtarın bu işten’ demiştim. Şimdi kendime hem çok gülüyorum hem de kızıyorum. Gülme sebebim hiçbir doğru bir bilgim olmamasına rağmen bildiğimi sanmam, kızma sebebim de bu saçma önyargılarımdan dolayı işe geç başlayarak zaman kaybettiğim içindir. Sonra baktım ki anlattıkları konusunda çok net ve inançlılar ben de işi detaylı bir şekilde dinleyip anlamaya çalıştım. İlk anladığım şey ise aslında bunca zaman hayatımı ve zamanımı çalarak az kazanmamı sağlayan geleneksel ticarette geçirdiğim süreydi. Geleneksel ticarette herkes daha çok kazanmak için birbiriyle mücadele ederken, burada herkes birbirine daha çok kazandırmanın ve yardımcı olmanın peşindeydi. İlk defa birileri benim gelecekten ne istediğimi önemsiyor ve tüm bunları başarabileceğimi söylüyordu. Aslında yıllardır Network Marketing’i bekliyormuşum.

İşimize yeni başlayan ya da yeni dinleyen arkadaşlarıma seslenmek istiyorum; bildiğiniz tüm şeyleri unutun. Anlamaya ve dinlemeye çalışın. Sorun, öğrenin. Çünkü böyle büyük bir fırsat ayağınıza geldi. Bunun bir sebebi var. Kulaktan dolma önyargıları ve yanlış bildiklerinizi unutun ve öğrenin. Çünkü hayatınız değişmek üzere… Sadece ciddiye almalı ve öğrenmelisiniz. İşte o zaman daha doğru karar verebilirsiniz.

Başladığımdan beri elde ettiğim en önemli şey; bu hayattaki en değerli şey olan ‘zaman özgürlüğü’dür. Özgür ve mutlu bir hayat yaşıyorum ki ne kadar zamanımızın kaldığını bilmediğimiz bir hayattayız ve ben bu sayılı zamanın en değerli saatlerini beni geçindirecek bir maaş için harcamıyorum. Aldığım bir ürün sayesinde bunu yapabiliyorum. Tabi sadece bir ürün almak yetmiyor. Hayatımızı değiştirmek için karar almak gerekiyor. Upline’larım (üst sıralarım) ve direct’lerimle (direkt referanslarımla) birlikte birçok şey başardık ve başarmaya devam ediyoruz. Çünkü işimizi kuruyoruz. Nasıl bir işletmeniz olduğunda sabah erkenden gidip orayı açıyorsanız, burayı da bir iş olarak görmemiz gerekiyor. İşimizi bir dükkan açmışız gibi düşünüyoruz. İşimiz her gün açık, ciddiyetle başındayız. Ben de bu ciddiyeti gösterip tüm odağımı QNET’e verdim. Ek iş olarak girdiğim bir iş, bugün tek işim haline geldi. İyi ki varsın QNET. İyi ki varsın Abdullah Zeren ve Ömer Gökhan Sefi.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz