Cumartesi, Mart 25, 2023

Doğru Zaman Yönetimi Neden Girişimci Yapar?

Olağanüstü zarif bir el yapımı Bernhard H. Mayer saatinin oyununuzu yükseltmesi garanti edilirken, işletme sahipleri için aynı derecede önemli olan şey, zaman yönetimine yardımcı olmak için kol saatlerini kullanmaktır.

Bu, birçok üst düzey girişimcinin giydiklerini – özellikle bileklerindeki saatleri – çok ciddiye almalarının nedenidir.

Evet, profesyonelce giyinmek iş hayatında hala çok önemli. Bazıları aktif kıyafetleri müşteri toplantıları için tamamen kabul edilebilir bir kıyafet olarak görse de uzmanlar, profesyonel bir görünümün sizi ve işinizi olumlu bir şekilde temsil etmenin anahtarı olabileceğini söylüyor. Bu yüzden bir kol saati herhangi bir görünüme harika bir ektir. Sadece sizi öne çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda profesyonelliğiniz hakkında sağlam bir açıklama yapar.

İşte verimli zaman yönetiminin neden başarıya yol açabileceğine bir bakış.

Daha fazlasını yapabilirsiniz

Kendi patronunuz olmak, ne zaman ve ne kadar çalışacağınıza karar vermeniz anlamına gelir. Öyle olsa bile, günde sınırlı saat olduğu gerçeği, girişimcilerin görevlere nasıl öncelik vereceklerini öğrenmelerinin ve her bir görev için gerekli süreyi ayırmasının hayati önem taşıdığı anlamına gelir.

Bunu yapmanın bir yolu, müşteri toplantılarını, sunumlarını ve eğitim sözleşmelerini önceden planlamak ve ardından hangi işlerin daha fazla dikkat gerektirdiğini analiz etmek ve belirlemektir.

Bu, yalnızca daha iyi üretkenlik sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda egzersiz yapmak, parkta bir akşam yürüyüşü veya sevdiklerinizle akşam yemeği gibi işle ilgili olmayan etkinlikler için de size daha fazla zaman kazandıracaktır.

İşinizi büyütebilirsiniz

Doğrudan satışın en önemli faydalarından biri, girişimcilerin pazarlama stratejilerini ve operasyonları ne zaman ve nasıl ölçeklendireceklerini belirlemekte özgür olmalarıdır. Bununla birlikte, sürekli olarak zamanı yenmeye çalışırken bir ağ oluşturmak son derece zor olabilir.

Bu nedenle çözüm, günlük görevlerin bir listesinin yanı sıra hedefleriniz ve kilometre taşlarınızın açıkça tanımlandığı kişiselleştirilmiş bir iş yol haritası oluşturmak ve buna bağlı kalmaktır.

Evet, planınız zaman zaman revize edilebilir ve kesinlikle esnekliğe yer vardır. Ancak iyi hazırlanmış bir planın, işletme sahiplerinin nerede zaman kaybettiklerini ve dolayısıyla nasıl daha iyi strateji oluşturabileceklerini görmelerine olanak tanıdığını unutmayın.

Karar vermeniz daha etkili

Bazı girişimciler, gün içinde acele ederken bile baskı altında gelişir ve etkili bir şekilde tepki verir. Ancak çoğumuz için genel kural, sakin ve dengeli bir durumun kişinin daha iyi fikirler ve daha hızlı çözümler geliştirmesine yardımcı olmasıdır.

İşletme sahibi olmak, girişiminizin nabzını tuttuğunuz anlamına gelir. Bu nedenle, sizin ve ekibinizin yararına kararlar almaya her zaman hazır olmak çok önemlidir.

Başlangıç ​​için daha küçük görevleri ve bu görevleri devretmeyi deneyin. Bu, odaklanmanızı iyileştirmenize yardımcı olmak için zaman kazandıracak ve önemli karar çağrıları gerektiğinde gitmeye hazır olmanızı sağlayacaktır.

Stresi uzak tutacaksınız

Son teslim stresi gerçek bir şeydir! Hemen hemen her sektörde iş adamlarını rahatsız ettiği tespit edilmiştir.

Ancak girişimciler ve ekipleri, keskin zaman yöneticileri olarak ve ertelemeyi reddederek son teslim tarihi endişesini ve baskısını başarıyla kontrol altında tutabilirler.

Ayrıca, görevleri tamamlama konusunda açık beklentiler belirlemenize ve her zaman bileğinizdeki o çarpıcı İsviçre yapımı saate göz kulak olmanıza yardımcı olabilir.

Müşteri saygısını artıracaksınız

Bir satış konuşmasının ardından potansiyel müşterileri takip etmek, aramaları ve e-postaları yanıtlamak ve sorulara anında yanıt vermek, işinizde güven oluşturmaya katkıda bulunur. Ayrıca, müşterilerin gözündeki konumunuzu artırma avantajına da sahiptirler.

Esasen, zaman müşterileriniz için değerlidir. Hal böyle olunca da müşterilerinin zaman ihtiyaçlarına duyarlı ve kendi zamanına değer verdiği görülen girişimciler otomatik olarak beğeni kazanıyor.

Evet, gecikmeler bazen kaçınılmazdır. Ancak zamanınızı yönetmek ve müşterilerinizin zamanını asla boşa harcamamak, karşılıklı saygıya dayalı iyi ve uzun vadeli bir ilişkinin temelidir.

Sonuç olarak, ister seçkin bir Le Classique ister sportif bir PowerMaster olsun, daha iyi işin daha iyi zaman yönetimi ile başladığını her zaman unutmayın.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz