Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Türkiye Genel Müdürü Cem Geyik: ‘Spora Destek En Büyük Global Önceliklerimizden’

Fanatik Gazetesi’nden gazeteci Eylem Türk ile bir araya gelen QNET Türkiye, Rusya ve Orta Asya Genel Müdürü Cem Geyik spora verdikleri önem ve desteği Fanatik’e şu sözlerle anlattı:
“Spora destek en büyük global önceliklerimizden. Bir spor dalına emek vermiş, inanmış sporcular ONET’in 24 yıldır değişmeyen felsefesiyle oldukça paralel. Katkımız devam edecek” dedi.

Doğrudan satış sektörünün dünyada önemli bir temsilcisi olan QNET’in spora desteğinin en büyük global önceliklerinden biri olduğunu belirten QNET Türkiye, Rusya ve Orta Asya Genel Müdürü Cem Geyik sözlerine şöyle devam etti: “Bizler rol model olan sporcuları ve takımları dünyada desteklemeyi hedefliyoruz. Özellikle Z kuşağına örnek olan, bir spor dalına özveri göstermiş, emek vermiş, inanmış sporcular QNET’in 24 yıldır değişmeyen yaşama değer katan felsefesiyle de oldukça paralel.”

Dünyada sporun farklı dallarını desteklediklerini söyleyen Cem Geyik, ONET’in 2014 yılından beri 8 yıldır doğrudan satış sponsorluğunu yürüttüğü Manchester City’e ise ayrı bir parantez açtıklarını belirtti: 

“Manchester City ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği dünyada daha hızlı bir şekilde tanınmamızı sağladı. Erkek futbol takımından sonra kulübün, kadın futbol kulübüne de destek sunduk. Bu destek bizler için oldukça anlamlıydı. Kadınların sosyal hayatta güçlenmesini, görünür ve başarılı olmasını destekliyoruz. Bölgesel şirket merkezlerimizden birinin bulunduğu Ana pazarlarımızdan biri olan Malezya’da PJ City FC takımının ana sponsoruyuz. Yine faaliyet gösterdiğimiz Afrika pazarında da CAF (Afrika Futbol Konfederasyonu’nu üç yıl üst üste destekledik. Takım sponsorlarının yanı sıra bireysel sporlarla da iş birliği anlaşmaları gerçekleştirdik. Ünlü tenisçi Martina Hingıs ve 2011 yılında da F1 Dünyası’na giriş yaparak Marussia F1 Takımını destekledik. Asya’nın ilk engelli otomobil yarışçısı aynı zamanda ONET’in de marka elçilerinden biri olan Cheton Koreda ile de ortak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’de de giderek popüler hale gelen voleybol sporu da ilgi alanımız içerisinde yer alıyor. Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’na 2019 sezonunda sponsor olduk. Voleybol sponsorluğumuz geçtiğimiz sezon Galatasaray Kadın Voleybol Takımı ile devam etti.”

‘İNANÇ VE AZİM MARKA DEĞERİMİZLE ÖZDEŞİYOR’
Spora yaptıkları yatırımların QNET’in faaliyet gösterdiği pazarlarda daha hızlı tanınmasının önünü açtığını söyleyen Cem Geyik, bu durumun markanın misyonunu anlatmasını kolaylaştırdığını belirtti. 
Cem Geyik, “Bununla birlikte inanç, azim, özgüven gibi marka değerlerimizin spordaki rol modellerle somutlaşmasını sağladı. Gençlere ulaşmamızı ve spor tutkusunun gençler arasında artmasına katkı sundu. Spor alanında çalışmalarımızı önümüzdeki yıllarda da artırarak devam edeceğiz. 

‘BAŞARI KRİTERİ GÖZETMEKSİZİN SPORA DESTEK VERECEĞİZ’
Hem bireysel hem de takım sponsorlarına başarı kriteri gözetmeksizin destek olmayı sürdüreceklerini belirten Cem Geyik: “Türkiye’de futboldan ziyade basketbol ve voleybol gençler arasında giderek daha fazla popüler hale gelmeye başladı. Biz de bu alanda sponsorluklar düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

‘GENÇLERE DAHA FAZLA DESTEK OLMALIYIZ’
Cem Geyik Türkiye’de spor ekonomisinin gelişimini şu sözlerle değerlendirdi:
“Türkiye’de teknolojinin de gelişmesiyle spor alanına yatırım yapan çok sayıda marka var.
Spor ekonomisi büyük bir eko sistem haline geldi.
Bu sistemde daha fazla gence destek olmak ve ülkemizin yeni genç yeteneklerini desteklemek temel amaç olmalı.
Olimpiyatlara daha fazla branşta sporcu yetiştirmek, sporcuların özgüvenlerini geliştirici ortam sağlamak ve rol modellerin topluma dinamizm getirmesi için spor ekonomisinin sağlıklı büyümesi ve amacına hizmet etmesi oldukça önemli.”

‘Geleceğin Yıldızları’nın başarı hikayelerinin anlatıldığı Fanatik Sports & Business Summit 2022 oturumuna sponsor olan QNET, bir kez daha spora olan desteğini gösterdi.
Fanatik’e bu güzel zirve için teşekkür eden Cem Geyik, “Fanatik’in spora ve sporcuya verdikleri destek yadsınamayacak ölçüde…
Biz de QNET olarak bu zirvede yer almaktan, genç yıldızların hikayelerini dinlemekten ve aktarmaktan dolayı mutluluk duyduk” ifadelerini kullandı.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz