Cumartesi, Mart 25, 2023

1 Kasım Dünya Vegan Günü

Şirket prensibini “Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir’ (RYTHM) üzerine kurmuş olan QNET ekibi olarak, çevre bilincini benimsiyor ve veganlık üzerine de konuşmak istiyoruz. 

Veganlık sadece beslenme düzeni ile ilgili bir yaşam biçimi değildir. Hayvanlardan elde edilen her türlü giyim, eşya vb. türdeki ürünleri de kullanmayı reddetmektir.

Veganlık, hayvan kökenli gıdaları ve hayvanlardan edilen her türlü ürünün reddedildiği yaşam biçimdir. The Vegan Society’nin kurucularından olan Donald Watson bu konuya şöyle açıklık getiriyor: “Veganlık hayvanlar alemine dair sömürü ve zulmün tüm biçimlerini dışlamanın ve yaşamı gözetmenin yoludur. Et, balık, kümes hayvanı, yumurta, bal, hayvansal süt ve türevlerini dışlayıp bitkiler aleminin ürünleriyle yaşamayı ve tamamen ya da kısmen hayvanlardan üretilen tüm ticari malların alternatiflerini kullanmak şeklinde pratiğe dökülür.”

“Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir’ (RYTHM) felsefesini benimsediğimiz bu yolda, şirketimizde tek kullanımlık plastik barındırmıyor, şirket sınırları içerisinde et tüketmiyoruz.

QNET’TE ET TÜKETİLMEZ
Qnet Türkiye Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem Geyik, bu konudaki vizyonlarını şöyle anlattı: “Firmamızın kuruluş felsefesi ‘Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir’ (RYTHM) prensibi üzerine kurulu. Biz sektörde liderlik hedefledik ama bunu yaparken fark da yaratalım istiyoruz. Çevre konusunu sahiplendik. Firmanın hiçbir yerinde tek kullanımlık plastiğe izin verilmez. Plastik kapaklı karton kahve bardağını bile kapıdan sokamazsınız.  Hayvanlar üzerinde test yapmaz. Hatta QNET’te et tüketilmez. Vejetaryen firmayız. Çalışanlarımızı vejetaryen olmaya zorlamayız. Ama iş görüşmesinde şirket sınırlarında et yiyemeyeceklerini söyleriz”diyerek QNET’in bu konudaki tutumunu açıklıyor.

Çevreye katkı sağlamak QNET için önemli. Bu yüzden Lurve Saat tasarımında vegan kayış kullanıldı. Şık ve dayanıklılığı, doğayı koruma bilinciyle tasarlanan bu saatte bir araya getirdik. 

Hassasiyetleri önemseyerek çevreyi, doğayı ve hayvanları koruduğumuz bir yaşamı desteklemeye devam ederken, 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nün önemini vurguluyoruz. 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz