Salı, Haziran 6, 2023

Kış Aylarında Evdeki Havanın Kalitesini Nasıl Arttırabiliriz?

Ev içindeki hava kalitesi, ilk bakışta dikkat çekmeyen ama oldukça hayati öneme sahip bir detaydır. Ev içindeki nemin ve oksijen miktarının optimum değerlerden düşük veya yüksek olması evdeki havanın sağlığınıza zarar vermesine neden olabilir.

Kış aylarında birçok birey soğuk almaktan korktuğu için evi havalandırmaktan çekinir. Ancak ev içinde yeterli sirküleye sahip olmayan hava bir süre sonra dışarıdaki soğuk havadan çok daha tehlikeli bir hale gelebilir. Sizin için sunulan bazı ipuçları ile kış aylarında evinizin havasını her daim temiz ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Evinizin Temizliğine Özen Gösteriniz

Soğuk kış aylarında evdeki hava cam ve kapılar tamamen kapalı olduğu için yenilenemez ve hızla bozulabilir. Ev içindeki toz ve kir hava sirkülasyonu olmadığı için ev içindeki havanın bozulmasını çok daha hızlandırır.

Soğuk günlerde ev temizliğini sıklaştırmanız, özellikle sıkça toz almanız ev içindeki hava kalitesininin artışına olumlu yönde katkıda bulunacaktır.

Kullandığınız Temizlik Malzemelerini Gözden Geçirin

Ev temizliğinde kullandığınız malzemelerin evi çok iyi temizlediğini düşünebilirsiniz. Ancak özellikle kış ayında kapalı bir ortamda kullandığınız kimyasal maddeler evinizdeki hava kalitesinin hızla düşmesine neden olabilir hatta bu ürünlerin sıkça kullanılması ilerleyen dönemlerde sağlık problemleri yaşamanıza neden olur.

Ev temizliğinde kullandığınız temizlik malzemelerinin doğal maddelerden üretilmiş olduğuna emin olunuz. Doğal ürünlerden üretilen temizlik malzemeleri hem ev içindeki havanın kalitesini düşmesini önler hem de çevre dostu ürünler olduğu için çevreyi korumak adına bir adım atmış olursunuz.

Anti Alerjik Ürünler Kullanınız

Kış ayları soğuk olmasının yanı sıra hastalık ayları olarak da biliniyor. Bağışıklıkların düştüğü bu dönemde ev içindeki kalitesiz hava da hastalıklar ve alerjiler için sizi daha da savunmasız bırakabilir.

Ev içinde özellikle kış aylarında tercih ettiğiniz ev ürünlerinin anti alerjik özelliğe sahip olduğundan emin olunuz. Örneğin ev içinde kullandığınız halılarda bulunan tozlar alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Kış aylarında ev havalandırmasının yetersiz olduğu düşünülürse bu durum birçok hastalığa davetiye çıkaracaktır. Bu yüzden ev içindeki eşyaların anti alerjik özelliğe sahip olduğundan emin olunuz.

Kış Aylarında Temiz Havayı Sağlamanın Kolay Yolu: HomePure Zayn

Kış ayları başta olmak üzere dört mevsim taze ve anti bakteriyel bir hava kalitesine sahip olmak isteyenler için HomePure Zayn, bu isteklerinin tamamını sahip olduğu beş aşamalı filtrasyon sistemi ile sağlıyor. İster ev ister ofis olsun kapalı alanlardaki havanın insan sağlığına zarar verebilecek tüm zararlı partikülleri hapseden HomePure Zayn, etkinliği test edilip kanıtlanmış bir ürün olarak öne çıkıyor.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz