Cuma, Haziran 2, 2023

Saat Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmeliyiz?

Kol saati hem kadın hem de erkekler için sevilerek kullanılan aksesuarların başında geliyor. Günümüzde dijitalleşmenin etkisi ile zamanı takip etmek genellikle akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor. Ancak bu durum kol saatinin kullanımına engel değildir.

Saat seçimi erkek ve kadında farklılık gösterse de saat seçiminde dikkat edilmesi gereken belli nüanslar bulunuyor. Bu nüanslara dikkat ederek tarzınıza ve beklentilerinize uygun bir saati seçebilirsiniz.

Dayanıklı Bir Saat Aldığınızdan Emin Olunuz

Saat seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken noktaların başında saatin dayanıklı olup olmadığı gelmektedir. Dayanıklı olmayan bir saat olası dış etkilerden dolayı kısa sürede işlevini yitirebilir veya kolaylıkla zarar görebilir.

Saatlerde dayanıklılıkta dikkat edilmesi gereken noktaların başında camları gelmektedir. Kırılmaz özelliğe sahip camlar saatin çizilmesini önlediği gibi iç mekanizmasının da zarar görmesini önler. Ayrıca su geçirmez özelliğe sahip olan saatler de size uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. İç mekanizmasının oksitlenmeyen materyallerden yapıldığından da emin olmanız gerekir.

Saat Seçiminde Kayış Türüne Önem Veriniz

Kol saatlerinde kayışın önemi yadsınamaz derecede önemlidir. Saatin gövdesinin bilekte durmasını sağlayan kayış, ayrıca saatin estetik görünümüne de doğrudan katkı sunmaktadır. Saat kayışları genellikle metal, deri ve taşlardan yapılmaktadır.

Saat kayışında deri tercih ediyorsanız derinin gerçek olduğundan emin olmanız gerekiyor. İmitasyon sınıfına giren deri kayışlar kısa sürede yıpranabilir. Diğer yandan deri kayış kullanmak istiyor ancak hayvansal bir üründen hazırlanmış kayışa karşıysanız vegan kayış olarak adlandırılan kayış türünü de tercih edebilirsiniz.

Erkek ve kadın saatlerinde metal kayış da sevilerek tercih edilen bir diğer model olarak öne çıkıyor. Metal kayışın oksitlenmeyen materyallerden üretildiğinden emin olmalısınız. Ayrıca metale alerjiniz varsa bu kayış türü yerine alternatif kayış türlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Tarzınıza Uygun Bir Saat Seçimi Yapınız

Kadın veya erkek fark etmeksizin saat seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saatin sizin tarzınıza uygun olup olmadığıdır. Kayışı, görünümü ve çalışma mekanizması hoşunuza giden bir saatin sizde nasıl duracağını bilmeniz de seçim açısından önemlidir.

Saat seçiminde yaşınızı, zevkinizi ve bulunduğunuz ortamları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, resmi ortamlarda sıkça bulunuyorsanız deri veya metal kayışa sahip erkek kol saatleri sizin için iyi bir tercih olacaktır. Gündelik kullanımda kadın ve erkekler için daha sportif görünüme sahip kol saatleri size şıklık katacaktır.

Kol Saatinde Şıklık ve Sağlamlıktan Ödün Vermeyenlerin Tercihi: Bernhard H. Mayer®

Kol saatinin dünyadaki merkezi olan İsviçre’de özel olarak üretilen  Bernhard H. Mayer®, ince el işçiliğinin hakkını veren bir saat olarak öne çıkıyor. İki asra yaklaşan bilgi birikimi ile bugünün ihtiyaçlarına cevap veren Bernhard H. Mayer®, şık tasarımlarıyla öne çıkıyor. Siz de dayanıklılık ve şıklıktan ödün vermemek için bu saatleri tercih edebilir, farkınızı ortaya koyabilirsiniz. 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz