Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Genel Müdürü Cem Geyik’ten Doğrudan Satış Yapacaklara Öneriler

Doğrudan satışta isminden söz ettiren QNET, yaklaşık çeyrek asırdır doğrudan satış ile geniş bir kitleye sahiptir. Dünyanın birbirinden farklı birçok ülkesinde doğrudan satış yapanları bir araya getiren QNET, bu konuda sahip olduğu deneyimli kadrosu ile de doğrudan satış yapmak isteyenlere yol gösteriyor.

QNET, Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Genel Müdürü Cem Geyik, doğrudan satışta başarılı olmak isteyenler için yıllarını verdiği bu sektörden önemli tüyoları sizlerle paylaşıyor. 

Kitlenizi Hedefleyin

Doğrudan satış yapmadan önce satışını yapacağınız ürün için hedef kitlenizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Hedef kitlenizin belirlenmesi sizi doğrudan satışta başarıya ulaştıracak en önemli kriterlerin başında geliyor.

Hedef kitlenizi belirlerken kim neyi niçin satın alabilir düşüncesini aklınızdan çıkarmayınız. Kitlelerin satın alma alışkanlıklarını bilirseniz doğru yerde doğru kişiye satış yapabilirsiniz. Personalar oluşturmak da kitle belirleme de size önemli veriler sunacaktır. Kısacası, doğrudan satışta başarının yolu ürüne uygun bir kitleyi yakalamaktan geçiyor.

Dış Görünüşünüze Önem Verin

Doğrudan satışta alıcı ile satıcı birbirleriyle doğrudan temas eder. Bu yüzden satış yapanların kadın erkek fark etmeksizin dış görünümlerine önem vermesi yani prezantabl bir imaj çizmesi doğrudan satışı etkiler. Giyiminizin temiz ve şık olması satış yapmayı planladığınız kitle üzerinde etki bırakacaktır.

Ancak iyi giyinmek lüks giyinmek anlamına gelmemektedir. Tarzını yansıtan kıyafetler ile dış görünümünüzü oldukça prezantabl bir hale getirebilirsiniz. Ahenkli bir görünüme sahip olmanız sizi dinleyen kitlenin dikkatinin dağılmasını önler.

Olabildiğince Çok Toplantı Yapın

Doğrudan satış için kitleleri bir araya getirmeniz ürünün ve hizmetin daha fazla potansiyel alıcının önüne çıkmasını sağlar. Bu yüzden doğrudan satış için başarılı olmanızın altında yatan sebep, mümkün olduğunca çok toplantı düzenlemektir.

Kitlelerinizi ev veya kafe gibi noktalarda toplayabilir, hem sosyalleşme ortamı oluştururken hem de ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Bu toplantılarda sizi dinlemeye gelen kitlelerin dikkatini canlı tutmaya çalışın.

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz: QNET’in Kırmızı Çizgileri: Profesyonel Doğrudan Satışçı Olmanın Kolay Ama Kesin Yolları

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz