Cumartesi, Mart 25, 2023

Doğrudan Satışta Bir Devrim Yaratan Kadın: Brownie Wise

Kitle ile doğrudan temas kurularak yapılan doğrudan satış, yüksek beceri ve durmadan üretilen stratejiler gerektiriyor. Tüketimin çok hızlı olduğu dünyamızda satılan ürün veya hizmette iyi satış oranlarını yakalamak için farklı yollara yönelmeniz önemlidir.

Doğrudan satış konusunda dünyada çığır açan bir kadın girişimci olarak bilinen Brownie Wise, kullandığı doğrudan satış yöntemleri ile bugün dahi doğrudan satış yapanlar için yol gösterici olma özelliğini koruyor.

Doğrudan Satışa Adanmış Bir Ömür

25 Mayıs 1913 yılında Amerika’da dünyaya gelen Brownie Wise, orta sınıftan gelen bir aileye sahipti. Çok genç yaşında çalışmaya başlayan Wise, Amerika’da ortaya çıkan TupperWare adlı ürünün pazarlanmasında rol almaya karar verdi.

1950’li yıllarda hızla popülerleşen TupperWare mutfaklarda kullanılabilecek saklama kapları üretiyordu. Üretilen bu ürünler, doğrudan satış yapan bireylere iletiliyor, böylece hem tanıtımın yapılması hem de ürünlerin satılması sağlanıyordu.

TupperWare firmasında doğrudan satış yapmaya başlayan Brownie Wise, bu alanda çığır açacak adımları da tam bu dönemde attı. Kendi yaş grubu kadınların analizini titiz bir şekilde yapan Wise, ortaya çıkardığı doğrudan satış tekniği ile bu alanda adından halen daha söz ettirmektedir.

Doğrudan Satışta Yeni Bir Yöntem: Party Plan

Doğrudan satış için kolları sıvayan Brownie Wise, ilk olarak satış yapacağı kitlesinin tüm özelliklerini incelemeye koyuldu. Ekonomik büyümenin getirdiği refah ile belirli bir ekonomik güce sahip olan Amerikalı ev kadınlarına ulaşmanın yollarını arayan Wise, hiç denenmemiş bir yolu denemeye başladı.

Brownie Wise, kendi yaş grubundaki kadınların sıkça bir araya geldiği ev partilerini yani altın günlerini ürününü pazarlamak için uygun bir ortam olarak belirledi. Kadınların bir araya gelip birbirlerine dertlerini anlattıkları ve sırlarını açtıkları bu toplantılarda, kitlesi ile bağ kuran Wise, bu toplantıların bir kısmında satışını yaptığı ürünleri anlatarak kısa sürede büyük başarılar elde etti.

Ürünün hikayesini anlatan Wise, daha sonra bu ürünün diğerlerinden farkını yani güçlü yönlerini anlatarak kısa sürede satış konusunda çok başarılı oldu. Bugün dahi network marketing yapanlar Brownie Wise’ın tecrübelerinden yararlanmaya devam etmektedir.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz