Salı, Haziran 6, 2023

Bahar Aylarında Cilt Bakımı İçin Tüyolar

Doğanın uyanışa geçtiği ve deyim yerindeyse yeniden doğduğu bahar ayı, tüm canlılar üzerinde önemli etkiye sahiptir.  Kuşların cıvıldadığı, ağaçların çiçek açtığı bu dönemde cildinizi tüm yıla hazırlayacak bir döneme adım atmış olursunuz.

Özellikle kış aylarının getirmiş olduğu kuru ve soğuk hava cildi epey yormaktadır. Bu yüzden bahar ayları aynı doğada olduğu gibi cildin yenilenme ve güzelleşme ayıdır. Bahar ayı için tercih edebileceğiniz bazı cilt bakım tüyoları…

Cildin Yenilenmesi İçin Peeling

Yılın kalan döneminde ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız kışın tüm soğuğunu ve rüzgarını almış olan cilt tabakasını bahar ayına hazırlamanızdır. Bunun için en iyi seçeneklerin başında da peeling geliyor.

 Bahar aylarında peeling yapmak cildin eski tabakasından kurtulmanızı ve daha parlak ve canlı cilde sahip olmanızı sağlar. Peeling yaparken ılık bir suya ve yumuşak bir keseye ihtiyaç duyarsınız. Sırasıyla diz, dirsek, ayak, el ve sırtınızı bu şekilde temizleyin ve yenilenin.

Cildinizi Bolca Nemlendirin

Parlak ve canlı bir cilde sahip olmanın ilk yollarından biri de cildin nemli olmasıdır. Nem oranı yüksek olan bir cild çok daha parlak ve esnek olacaktır.

Bu yüzden bahar aylarında cildinizin nemliliğini arttırmak için beslenmenize dikkat edebilirsiniz. Diğer yandan cildinizi nemlendirecek ek kozmetik ürünleri de cildinizi bahar ayına daha hazır hale getirecektir.

Sebze ve Meyve Tüketiminizi Artırın

Cilt bakımında en önemli noktaların başında beslenme geliyor. Ne yediğiniz cildinizin dokusunu doğrudan etkileyecektir. Bahar aylarında cildinizin daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız bolca sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz.

Bahar ayının sebze ve meyvelerini tüketmek sizin daha parlak cilde sahip olmanıza doğrudan imkan verecektir. Özellikle bahar meyveleri cildin gözle görülür bir şekilde parlak bir cilde sahip olmasını sağlayacaktır.

Bahar Ayına Cildinizi Hazırlayın: PHYSIO RADIANCE

Bahar ayına daha hazır bir ciltle adım atmak istiyorsanız Physio Radiance sizin için hızlı ve etkili bir çözüm olacaktır. İsviçre’de geliştirilmiş olan bu ürün prebeyotik ve probiyotiği cilde aynı anda sunmaktadır. Düzenli kullanımla parlak ve dikkat çeken bir cilde sahip olabilirsiniz.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz