Salı, Haziran 6, 2023

QNET’in Ramazan Ayında Gerçekleştirdiği Sosyal Sorumluluk Projeleri 

Bir dünya markası olan QNET, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptığı yardım faaliyetleri ile birçok insanın hayatına dokunmayı kendine misyon edilmiştir. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazanı birçok faaliyet ile sürdüren QNET, Türkiye’deki çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak sayısız yardımı hayata geçiriyor.

Hatay’da Depremzedelerimizin Yarasını Sardık

Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 olmak üzere iki büyük yıkıcı deprem geçirdi. Bu depremler sonucunda başta merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere 11 ilde birçok yıkım ve can kaybı meydana geldi. Bu iller arasından Hatay, yıkımın en ciddi yaşandığı noktalar arasında yer alıyor.

QNET Ailesi olarak, depremin ilk günlerinden bu yana çeşitli organizasyonların koordinatörlüğü eşliğinde yardımlarımızı ulaştırmaya çabaladık. Ramazan ayı için de QNET ailesi olarak doğrudan Hatay’a ulaşarak depremzedelerimizin yaralarını yerinde sardık.

Hatay’a ulaşan ekibimiz WHR gönüllüleriyle ramazan kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. 250’nin üzerinde yardım kolisi ihtiyacı olan ailelere ulaştırıldı. Ayrıca ekibimiz Genç Hayat Vakfıyla iki gün boyunca depremzedelere iftar düzenledi.

Bu iftarlar boyunca ekibimiz depremzedelerle dertleşme şansı buldu. Depremzedelerin tüm ihtiyaçları not alındı ve temin edilebilecek tüm ihtiyaçlar için bir liste oluşturuldu. Hatay’da kalınan iki gün boyunca her sabah Genç Hayat Vakfıyla çeşitli yardım kolileri hazırlandı ve depremzedelere teslim edildi.

Depremin en çok etkilediği kesim olan çocuklar da bu yardım seferberliğinde unutulmadı. QNET Ailesi olarak Hatay’daki çocuklar için oyuncak, kitap, futbol, voleybol ve basketbol topları hazırlandı. Hatta ekibimiz çocuklarla maç yaptı ve maçın galibi çocuklar için çeşitli hediyeler de verildi.

Çorbada Tuzun Olsun ve QNET Ramazan Ayında Yardımlarına Devam Etti

QNET’in katkı sağladığı sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Çorbada Tuzun Olsun, birçok noktada ihtiyacı olanlara yardım elini uzatmaktadır. Ramazan ayı boyunca çeşitli noktalarda birçok evsiz vatandaşa iftar yemeği dağıtımı gerçekleştirildi.

QNET ailesi bu dağıtımlarda aktif bir şekilde katılım sağlayarak yardımlarını evsiz ve ihtiyacı olan birçok vatandaşa ulaştırdı. Ramazan ayı boyunca çeşitli günlerde yemek dağıtımı hız kesmeden devam etti.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=-sc0vGub4is

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz