Salı, Haziran 6, 2023

Doğrudan Satış Ekonomik Olarak Sürdürülebilir mi?

Kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin ilerleyebileceği bir yol olan doğrudan satış, uzun süredir birçok birey için önemli bir kazanç kapısı olmaya devam ediyor. Ancak bu iş koluna karşı yerleşmiş önyargılar ve doğru bilinen yanlışlar doğrudan satışın yanlış tanınmasına neden olmaktadır.

Bu doğru bilinen yanlışların önemlilerinden biri de ‘’ doğrudan satış uzun süre devam ettirilebilecek bir iş modeli değildir’’ anlayışıdır. Bu doğru bilinen yanlış özellikle doğrudan satışa adım atmak isteyen bireylerin önüne çıkarılan kalıplaşmış ifadelerin başında geliyor. 

Ekonomik Büyümenin Önemli Bir İtici Gücü

Dünyanın birçok ülkesinde doğrudan satış hızla büyüyen bir sektör olarak öne çıkmaktadır. Bugün ABD başta olmak üzere birçok ülkede doğrudan satış ticaretin canlı olmasını sağlayan temel taşlardan biridir. Diğer bir deyişle doğrudan satış bir ülke ekonomisinin büyümesinde itici bir güç olma potansiyeline sahiptir.

Özellikle pandemi sonrasında büyük şirketlerin küçülmeye gittiği ve ticari hayatın durgunlaşmaya başlaması doğrudan satış yapanlar için bir fırsat niteliğinde oldu. Mikro ölçekte yapılan doğrudan satış bir araya getirildiğinde büyük bir ekonomiyi dahi sırtlayıp getirebilecek bir güce sahip olabilir. 

Doğrudan Satış Genç İstihdamını Olumlu Yönde Etkiliyor

Birçok ülkede genç işsizliği temel sorunların başında geliyor. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki yoğun genç nüfus yeterli iş olanakları ile desteklenmediğinde büyük sorunları da beraberinde getiriyor. 

Pandemi sonrası küçülen dünya ekonomisinin neden olduğu durumlardan biri de genç işsizliği olarak ortaya çıktı. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde birçok şirketin eleman açısından daralmaya gitmesi genç bireyler için ilk bakışta umutsuz görülebilir. Ancak e-ticaretin gelişmesi ve sosyal medya araçlarının yaygınlaşması genç birçok bireyi doğrudan satış yapma konusunda heveslendirmektedir. 

Doğrudan satış hem bireysel ekonomiye hem de ülke ekonomisine katkı sunabilen büyük hacimli bir pazar alanıdır. Bu yüzden ekonomik olarak sürdürülebilir oluşu her daim varlığının devamını sağlayacaktır. 

Doğrudan Satışta QNET’in Sundukları

Doğrudan satışta bir dünya markası haline gelen QNET, özellikle dünyanın birçok ülkesinde genç ve kadınları doğrudan satış ile kendi işlerinin sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Doğrudan satışın lokomotif gücüne inanan QNET, birçok ülkede istihdam oranlarının artmasına katkı sunmaktadır. 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz