Salı, Haziran 6, 2023

Network Marketing’de Motivasyonunuzu Düşüren Durumlara Karşı Neler Yapabilirsiniz?

Kendi işinin sahibi olmak birçok açıdan zordur. Stres, yorgunluk ve çevre baskısı gibi sebeplere ek olarak takımı istediğiniz seviyeye getirememe motivasyonunuzun düşmesinde etkilidir. 

Bu durum network marketinge yeni adım attığınız bir dönemde ise sizin için çok daha yıpratıcı olabilir. Böyle bir durum içerisine girdiğinizde yapabileceğiniz bazı şeyler kendinizi daha iyi hissetmenize imkan sağlayacaktır.

Kişisel Gelişiminize Önem Verin

Motivasyon düşüklüğünü yenmenin en etkili yollarından biri kendinize yönelmeniz. Kişisel gelişimin size sunacağı en önemli faydalardan biri kendinizle daha barışık olabilmeniz ve iyi hissetmenizdir. Pozitif düşünmek sizin kendinizi her açıdan daha iyi hissetmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca ilk zamanlarda hissetmiş olduğunuz olumsuzluğun üstesinden böylece gelebilirsiniz. 

Mentorunuz ile İletişimi İhmal Etmeyin

Network marketing tek başına başarılı olma şansınızın olduğu bir iş kolu değildir. Bu işi yapmaya karar verdiğiniz dönemin ilk safhasında motivasyonunuzu kırabilecek birçok durumla karşı karşıya gelebilirsiniz. 

Kendinizi bu konuda motivasyonu düşmüş ve yetersiz hissediyorsanız mentoruzun ile bir görüşme ayarlamanız sizin için rahatlatıcı olabilir. Tecrübeli birinin size vereceği telkin ve tavsiyeler bu çemberin dışında olanlardan gelebilecek tavsiyelere göre çok daha etkili olacaktır.   

Harekete Geçin 

Kötü hissetmek ve bu his sarmalında kalmak bir süre sonra hiçbir şey yapmamanıza neden olabilir. Bu duygu karmaşasının önüne geçmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri de harekete geçmek. Bu yüzden hız kesmeden arayışınıza devam edin. Toplantı takviminiz arttıkça, yapacak işleriniz çoğaldıkça bu duruma bağlı olarak ruh haliniz düzelecek ve motivasyonunuzu kazanacaksınız. 

Bu yüzden network marketingin ilk zamanlarında mümkün olduğunca çeşitli kursa gidebilir, kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Böylece ruhsal olarak daha iyi hissedeceğiniz gibi yaptığınız iş hakkında daha bilinçli bir hale gelebilirsiniz. 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz