Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET’in ürün ve hizmet portföyü nedir? QNET kapsamındaki markalar nelerdir?

Aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorularda öğrenin.

QNET’in çevrimiçi (online) bulabileceğiniz ürünleriyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız. QNET ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Doğrudan satış, perakende olmayan bir ortamda, tüketicilere doğrudan mal ve hizmetlerin pazarlanması ve satılması yöntemidir. Bu tür satışlar, büyük ölçüde kulaktan kulağa iletilir. Doğrudan satış şirketleri aracılığıyla satılan ürünler benzersiz özelliklere sahiptir, şirkete özeldir ve tipik olarak geleneksel perakende satış noktalarında bulunmaz.


Doğrudan satış endüstrisi, 150 yılı aşkın bir süredir bu tür bir ilişkiye dayalı pazarlamayla gelişiyor. Dünya çapında yaklaşık 100 milyon insan hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı kapasitelerde bu sektörde yer almaktadır.

QNET'in işletmesi, e-ticaret ve doğrudan satış olmak üzere iki ana endüstrinin ilkelerini birleştirir. QNET'ten bir ürün satın alan herhangi bir müşteri, Bağımsız Temsilci (BT) olma fırsatından yararlanmayı veya yalnızca bir tüketici olmayı seçebilir.


BT'ler, doğrudan yönlendirmelerine ürün/hizmet satışından ve ayrıca ücret planımız (komisyon planı) doğrultusunda ekipleri tarafından yapılan yönlendirmelere ürün/hizmet satışından komisyon alırlar. Komisyonların yalnızca ürün/hizmet satışı için ödendiğinin ve yönlendirmeler için ödenmediğinin belirtilmesi önemlidir. Şirketin ürünleri, hizmetleri ve iş planı genellikle BT'lere iş fırsatını değerlendiren diğer BT'ler tarafından takdim edilir.


Şirket, iş fırsatından yararlanmak isteyen müşteriler için yoğun eğitim programları ve iş geliştirme seansları düzenlemektedir. Eğitimler sırasında politika ve prosedürlerimiz, iş modelimiz, ücretlendirme planı, doğru ve etik iş uygulamaları hakkında bilgilendirilirler. BT'ler, zamanı gelince bu oturumların düzenlendiği gibi kendi ekiplerini oluşturur. Daha fazlasını öğrenmek için lütfen bu videoyu izleyin.

QNET'in geliri, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sunduğu e-ticaret platformu aracılığıyla ürün ve hizmetlerin satışından elde edilir.

QNET özel bir şirkettir, bu nedenle bu bilgiler kamuya açıklanmaz.

Müşteriler, QNET'in mevcut Bağımsız Temsilcilerinden (BT'ler) QNET ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alır. BT, QNET'in web sitesine kendine has bir kimlik numarasıyla kaydolan ve ürünlerini ve hizmetlerini müşteriler arasında tanıtarak QNET'e pazarlama hizmetleri sağlamaya hak kazanan kişidir. BT, bağımsız bir yüklenici olarak hareket eder ve QNET'in bir çalışanı, acentesi, ortağı veya doğrudan temsilcisi olarak kabul edilemez/olamaz.


QNET ve BT'ler arasındaki ilişki, BT'nin bir QNET BT’si olarak adil ve etik uygulamalarına ve bunların ülkelerinin yasalarına uygunluğuna odaklanan QNET ilkeler ve Prosedürleri ve Etik Kuralları tarafından düzenlenir.


BT'ler, kayıtları sırasında QNET İlkeler ve Prosedürleri ile Etik Kurallarını okumalı ve kabul etmelidir. Bazı BT'lerin etik olmayan iş uygulamalarına dahil olma ihtimalini göz ardı etmiyoruz. Müşterilerden veya diğer BT'lerden bu tür iddialar geldiğinde bunları araştırıyor ve kanıtlar sağlamsa yanlışı yapan tarafın BT olarak katılımını sona erdiriyor ve/veya askıya alıyoruz.