Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Türkiye'de kaç BT'niz var? QNET işletmesi bir istihdam fırsatı mı?

Aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorularda öğrenin.

QNET Türkiye ve Bağımsız Temsilcilerimiz ile olan ilişkilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. 

Türkiye'de çeşitli ülkelerden ürünlerimizi satın alan binlerce müşterimiz var, ancak bunların hepsi Bağımsız Temsilci olmayı tercih etmedi. BT'ler işlerini kendi hızlarına göre kurdukça ve genellikle bir süre hareketsiz kalabildiklerinden bu sayı sürekli değişmektedir.

HAYIR. QNET bir istihdam fırsatı değildir. Bağımsız Temsilcilerimiz kendi işlerinin sahibidir ve QNET tarafından istihdam edilmemektedir. Şirket, Bağımsız Temsilcileri işe almaz veya seçmez. Potansiyel BT'ler, diğer BT'ler tarafından yürütülen iş sunumlarına ve eğitim programlarına katılır ve bu işin kendileri için uygun olup olmadığına karar vermekte özgürdürler.

·       Müşteriler, ürün ve hizmetlerimizi satın almak için çevrimiçi olarak kredi kartlarıyla ödeme yapar. Tüm QNET ürünleri ve hizmetleri, yalnızca web sitemize yönlendirenin kodunu (tavsiyeyi yapan BT tarafından müşteriye verilen) girerek satın alınabilir.
·       QNET, politika olarak nakit tahsil etmez.
·       BT'lere ödenecek komisyonu ürün satışlarını esas alan bir puan sistemine göre hesaplayan bir ödeme planımız var.
·       Kısaca, bir BT, doğrudan yönlendirmeleri tarafından ürün ve hizmet satın alımına ve ayrıca ekibinin üyelerinden yönlendirmelere göre yapılan satın almalara dayalı olarak komisyon alır.

Evet. Müşteri odaklı bir organizasyon olarak ürünlerimizin sadece en yüksek kalitede ve rekabetçi fiyatlarda olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda promosyonlar, özel teklifler, fırsatlar ve indirimler düzenleyerek müşteriler için değeri düzenli olarak artırıyoruz.

·       İkamet ettikleri ülkelerde belirlenen yasal yaşın üzerindeki herkes QNET tarafından sağlanan iş fırsatına katılabilir. 
·       QNET'ten ürün satın almakla ilgilenen bir kişinin mevcut bir BT tarafından Perakende Müşteri olarak yönlendirilmesi gerekir. 
·       Hem QNET ürünleriyle hem de iş fırsatıyla ilgilenen bir kişi, (1) mevcut bir BT tarafından yönlendirilerek ve (2) kayıt ücreti olmadan QNET BT olarak kaydolabilir.
·       BT kayıt sürecinin bir parçası olarak ve distribütör olarak adlandırılan bir BT olmak için, kişi QNET ödeme planının ilkeler ve prosedürlerini ve hüküm ve koşullarını kabul etmelidir. Ayrıca çevrimiçi olarak bir BT Beyanı formu doldurmaları gerekir.
·       Yeni BT'ye daha sonra bir İzleme Merkezi (TC) veya QNET'in sanal ofisinde bir alan verilir.
·       BT'nin perakende müşteriye uygun bir ürün satması veya TC'yi doğrulamak için uygun bir satın alma yapması gerekir.

Doğrudan satış, yaşa (reşit olmama şartıyla), niteliklere veya deneyime bakılmaksızın herkesin yararlanabileceği bir fırsat; kalkınan girişimcilere minimum genel giderlerle kendi işlerini yürütme, kendi patronu olma ve kendi çalışma saatlerini belirleme şansı veren bir fırsat eşitliği endüstrisidir.

·

Şirket herhangi bir satış temsilcisini işe almaz veya seçmez. Unutulmamalıdır ki bu iş bir istihdam teklifi değildir. Ürünlerimizi satın alan kişilere, ürünlerimizi satma fırsatından yararlanma seçeneği de verilmektedir. Her müşteri, diğer BT'ler tarafından yürütülen iş sunumlarına ve eğitim programlarına katılır ve fırsatın kendileri için uygun olup olmadığına yine kendileri karar verir. BT'ler, QNET'in aracıları değildir. Şirketin bağımsız temsilcileridir. Şirket, politika ve prosedürleri ve şirketin hüküm ve koşullarını ihlal eden hatalı BT'lere karşı askıya alma ve fesih dahil ciddi önlemler alır.
·

BT olmak için gerekli herhangi bir nitelik yoktur. Yasal olarak izin verilen yaşa ulaşan herkes, işini kurmak için gerekli zaman ve çabayı harcamaya istekliyse bu fırsatı değerlendirebilir.
·

Bununla birlikte, sektörde deneyimi olan önemli sayıda BT'nin de şirketimize katıldığını gördük.

Doğrudan satış, tıpkı diğer tüm işler gibi, başarıya ulaşmak için çok çalışmanız gereken bir iştir. İşe katılanların başarılı olmak için çok çalışma konusunda kararlılığa sahip olmaları zorunludur. Aksi takdirde, başka herhangi bir işi yapan herkes gibi işlerinde başarısız olurlar. QNET hiçbir zaman hızlı bir şekilde zengin olma planı sunduğunu iddia etmemiştir. Hatta web sitemizde ve pazarlama materyallerimizde görüntülenebilecek net bir Kazanç Sorumluluk Reddi Beyanımız mevcuttur. BT'lerin işe alımda değil, yalnızca ürün satışlarında komisyon aldığını yineliyoruz.

·

Bir kez daha, BT'lerimizin şirketin çalışanları olmadığını ve 'satış temsilcisi' olarak adlandırılamayacağını hatırlamak önemlidir. Bunlar kendi işlerini yürüten bağımsız temsilcilerdir.
·

Bir şirket olarak QNET her zaman yerel yasa ve yönetmeliklere uyumu sağlar.
·

Bir müşteri BT olmaya karar verdiğinde, işi etik bir şekilde yürütmek için yönergeler sağlayan kapsamlı bir belge olan İlkeler ve Prosedürler belgesini, Şartlar ve Koşullar ve Etik Kuralları belgelerini imzalamalı ve kabul etmelidir.
·

Şirket, BT'nin QNET ürünlerini tanıtmasına yardımcı olmak için dergiler, haber bültenleri, broşürler, ürün profilleri ve videolar gibi çok çeşitli pazarlama materyalleri sağlar.
·

Ayrıca, BT'leri QNET'in ödeme planı, iş modeli, ürünleri ve en önemlisi etik ve profesyonel pazarlamanın önemi konusunda eğitmek için farklı ülkelerde düzenli eğitim programları yürütüyoruz.
·

Ayrıca tüm BT'lerin istisnasız uyması gereken etik ve profesyonel yönergeler de vardır. Böylelikle davranışları düzenlenebilir. Disiplin sorunları veya diğer sorunlar ortaya çıkarsa, bunlar kesinlikle ele alınır. Disiplin cezası, şikayetlerin veya suçlamaların sebebini ortaya koymak zorunda olmaktan, askıya alma ve/veya fesih ile sonuçlanan suçlamalara kadar değişebilir.
·

Ayrıca, network davranışını izlemek ve BT'lerin işlerini profesyonel ve etik bir şekilde yürütmelerini sağlamakla görevli köklü bir Network Uyumluluk Departmanına ("NCD") sahibiz.
·

NCD, BT'lerimize yönelik tüm şikayetleri veya iddiaları kapsamlı bir şekilde araştırır ve bu tür soruşturmaların bulgularına dayalı olarak uygun önlemler alınır.

QNET, BT'ler tarafından İlkeler ve Prosedürlerimizin herhangi bir ihlalini ele alan ve araştıran bir Network Uyumluluk Departmanına (NCD) sahiptir. NCD, araştırmalarını yürütürken sistematik bir süreç izler. NCD araştırmalarının bulgularının ardından, bu tür bir sonlandırmanın uygun görüldüğü durumlarda birçok BT'nin temsilciliğini sonlandırdık.


·

Herhangi bir müşterinin ürün veya hizmetle ilgili bir şikayeti varsa QNET bunun tüm sorumluluğunu üstlenecektir.
·

Haftaiçi her gün 08:00 – 17:00 arasında müşteri şikayetleriyle telefon ve e-posta yoluyla ilgilenen bir müşteri iletişim merkezimiz mevcut.
·

(GSC) olarak da bilinen Müşteri Destek Ekibimize dair detaylı bilgi web sitemizde mevcuttur.
·

QNET Türkiye olarak şu anda müşterilerimize 3 dilde (Türkçe, Arapça ve İngilizce) hizmet veriyoruz.

Hayır, QNET Türkiye'deki Bağımsız Temsilcilerden kayıt esnasında ücret talep etmez.

Bt’lerimiz ürün ve hizmetleri geleneksel anlamda ‘satmıyor’. Ürün ve hizmetlerimizi yalnızca potansiyel müşterilere yönlendirirler ve bu müşteriler satın alma yaptıklarında ve ödemeleri ödeme planımıza uygun olarak komisyon şeklinde tazmin edilir. Ürün fiyatları sabittir. BT, fiyatlandırmayı hiçbir şekilde kontrol edemez veya etkileyemez.
Yeni bir müşteri satın alma işlemini doğrudan şirketten yapar.

Evet, QNET'in bir geri ödeme politikası da dahil olmak üzere İlkeler ve Prosedürler, Hükümler ve Koşullar ile standart bir kılavuzu vardır. Ayrıca, şirketin BT uygulamaları için bir Etik Kuralları da mevcuttur.