Küçük bir ilçede, tek maaşla zar zor geçinmeye çalışan buna rağmen sigortalı bir işin benim için en iyisi olduğunu öğütleyen kalabalık bir ailede büyüdüm. Doğal olarak bildiğim tek yolu seçtim. Sanıyordum ki mesleğime başlayıp zaman geçtikçe maddi ve manevi yönden rahatlayacaktım ve hayatımı istediğim gibi yaşayacaktım.

Tabii hiç bir şey umduğum gibi olmadı. Borçlarım azalmak yerine sürekli artmaya devam ediyordu ve yaşamak istediğim, hayalini kurduğum hayat imkansız gibi görünüyordu. Tek derdim ay sonunu getirebilmekti ve farkına vardım ki bu, ömrümün sonuna kadar böyle devam edecekti.

Etrafımdaki onlarca insan gibi durumumdan şikayet etmeye başlamıştım ama onlardan tek farkım gerçekten bir şeylerin değişmesini çok istiyordum. “Bir mucize olsa” dediğim bir anda QNET çıktı karşıma.

QNET ile yolculuğum başladığında hak ettiğimi düşündüğüm hayatı hayal etmek en çok zorlandığım şey oldu. Çünkü yıllardır ne kadar şikayet etsem de herkeste olduğu gibi borçla yaşamayı ve azla yetinmeyi öğrenmiştim. Bir şeyleri değiştirecek gücümün, cesaretimin olduğunu unutmuştum. Çoğunluğa ayak uydurmuş, ve  mesleğim dışında herhangi bir işte başarılı olabileceğime inanamıyordum. Bu yolculuktaki en zorlu savaşım kendimleydi… Sıradan bir insanken gerçekleşmesi imkansız gibi görünen hayaller kurmaya başlamıştım.

Korkuyordum, kolay olmayacaktı biliyordum. Tek başıma olsam cesaret bile edemezdim. Yanımda bana benden daha fazla inanan, cesaret veren, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen liderlerimin olması bana güç verdi. Milyonlarca insan bu işi başarmıştı, yeni yollar aramaya gerek yoktu, onları dinleyip bana öğrettiklerini uygulayarak benim de bu işi yapabileceğime, eğer sabırlı olursam hayallerime kavuşabileceğime kendimi ikna ettiğimde, birşeyler değişmeye başladı.

Geriye dönüp baktığımda; başta çok zor gibi görünse de aslında her işin başında öğrenene kadar yaşanan zorlukları yaşadığımı, sadece sabrederek ve gerçekten istediğim hayatı yaşamak için kırk yıl çalışmaktansa çok daha kısa bir süre bedelini ödeyerek bu noktaya geldiğimi görüyorum. Aynı zamanda hedeflediğim her şeyi, başkalarının hayal ettiği kazanca ulaşmalarına yardım ederek yapıyorum. Bu yaşadığım maddi ve manevi haz ödediğimi düşündüğüm bedellerin yanında ufacık kalıyor.

Artık hayatımı nasıl ve nerede yaşayacağıma maaş bordromdaki rakamlar değil, ben karar veriyorum. Gelirim ve zaman planlamam tamamen bana bağlı. İşimin içinde aldığım eğitimler, gördüğüm destek, her anlamda kendimi geliştirmemi sağladı ve bu sayede hayata bakışım değişti.

Bu yolculuğa kendiniz için, hayalleriniz için, sevdiklerinize güzel bir hayat yaşatmak için, hak ettiğinizi düşündüğünüz her şeyi elde etmek için çıkarsınız. Fakat asla ama asla yalnız başınıza olmayacaksınız. Bu hayat sizin; ve eğer kendi yolunuzu çizmeye cesaretiniz yoksa, birileri maaş bordrosu karşılığında sizin yolunuzu çizer ve ömür boyu buna itiraz edemezsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: QNET – Doğrudan Satış İle Kadınları Güçlendiriyor