Bird Box Resmi Fragman – Netflix

Başrolde Sandra Bullock’un olduğu ve son zamanlarda en çok izlenen filmlerin başında gelen Kafes, orijinal ismiyle “Bird Box”, networkerlara ders verir nitelikte konular işliyor. Netflix’te bu filmi izlemiş olabilirsiniz ama izlemediyseniz mutlaka izleyin!

Bazen siz de networkerlar olarak Sandra Bullock’un nehirde gözlerini bantla bağlayıp görmeden yoluna devam etmesindeki gibi sıkıldığınızı hissedebiliyorsunuz. İmkansız gibi görünüyor değil mi, ama bir yandan da çok tanıdık! Networkerlar da imkansız görünen bir yolculuğa çıkarlar. Bu anlamda bir bağlantı kurabiliriz.

Networkerların Kafes filminden öğrenebileceği 5 şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

1.Hayat bir şeylerin nasıl olduğu değil, nasıl olması gerektiğidir

Umut. Umut, bizim yolumuza devam etmemizi sağlar. Filmde Malorie, yeni ve güvenli yer bulmak için çocukların hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinirken, Tom bizim hislerimizin tercümanı olan o sözü söylüyor.“Sen onların hayatlarını kurtarıyorsun ama yaşanacak bir hayat armağan etmiyorsun Hayat, her şeyin şimdi olduğu gibi kabullenilmesi değildir. Elbette sahip olduklarımız için minnettar olmalıyız. Fakat şimdiki hayatımızdan daha fazlası varsa? Neden yaşayabileceğimizin daha fazlası için mücadele edip daha iyi bir hayata sahip olmayalım?

Konfor alanı hepimiz için en tehlikeli yerdir. Douglas’ın evini hatırladınız mı? Süpermarketi? Er ya da geç, konfor alanlarımızdan çıkmak zorunda kalacağız. Bir sonraki hedefimizi belirleyelim. Tüm riskleri hesap edelim, mantıklı kararlar alalım, dikkatli planlar yapalım, daha fazla çalışalım ve de en önemlisi, bunun için devam edelim.

2.Her zaman gördüğünüz doğru değildir

Yeni insanlar ve yeni girişimler konusunda dikkatli olun. Gördüğünüze hemen inanmayın. Grubun Gary ile olan ilişkisi gibi yanlışa düşmeyin. Gary, zavallı, zararsız bir insan gibi görünüyordu ama grubun çoğunun zarar görmesine neden oldu.

Nazik olmalıyız fakat önemli kararlar vermeden önce çok düşünmeliyiz. Riskleri çok iyi anlamaya çalışın.

Masanın diğer tarafındaki gibi düşünürsek, siz bir iş fırsatını temsilci adaylarına sunduğunuzda, onların ürünlere ya da fırsata temkinli yaklaşmaları oldukça doğaldır. Mümkün olduğunca şeffaf olun. İş fırsatını, ürünleri anlayacakları şekilde verebildiğiniz kadar tüm bilgileri verin, böylece resmi daha büyük görebilirler!

3. Risk Alın

Güzel olan hiçbir şey kolaylıkla gelmez. Filmdeki süpermarket bölümünü ve nehir ile ormandaki riskli yolculuğu düşünün. Riskler çok büyük ama dikkatli hazırlık ve azimle neden kazanmayasınız? Ödüller mücadeleye değiyor sonuçta değil mi?

4.Çocukların ebeveynlerine güvendikleri gibi güvenin

Malorie, çocuklara göz bağlarını çıkarmamalarını ve herhangi bir ses duyduklarında bile asla bakmamaları gerektiğini söylediğinde çocuklar ona güveniyor. Onun dediklerini yaptıklarında da kurtuluyorlar.

Network marketing sektöründe de aynı şey geçerli olabilir. Upline’ınız bir hedef koyduğunda imkansız gelebilir ama bilin ki, onun deneyimi size rehberlik edecektir.

5.Sizi hedeflerinizden uzaklaştıracak şeyleri dinlemeyin

Filmde kurtulanlar iç seslerine kulak verenler oluyor. Hedeflerine odaklanıyor ve sonunda da kurtularak gerçekleştiriyorlar.

Network yaparken de negatifliklerle karşılaşabilirsiniz. Fakat bunların size hedeflerinizden saptırmasına izin vermeyin.

Odaklanın, pozitif olun ve gözlerinizi ödülden ayırmayın.

Başarıda görüşürüz!

Diğer Yazılarımız İçin: Network Liderleri Reddedilmeyle Nasıl Başa Çıktı?