Asya kökenli doğrudan satış şirketi QNET, Türkiye’de bu yıl sektörün de üstünde, yüzde 40 büyüme gösterdi. Yerel üretimle büyüme stratejisi izleyen marka, 2019 yılında bu oranın da üstüne çıkarak, Türkiye’den ihracatı arttırmayı hedefliyor…

Doğrudan satışla e-ticaretin dinamiklerini birleştiren QNET, 2018 yılında tüketicilerine yeni ürünler sundu.Yerel üreticiyi destekleyerek büyüyen marka, saç ve ağız bakım kategorisiyle bu yıl portföyünü güçlendirdi. QNET Türkiye, Rusya ve Orta Asya Bölge Müdürü Cem Geyik, Türkiye’de doğrudan satış sektörünün sürekli büyüme gösterdiğine değinerek şunları söyledi: “Dünya Doğrudan Satış Federasyonu’nun 2017 verilerine göre dünya doğrudan satış sektörünün global cirosu 190 milyar dolara ulaştı. Türkiye cirosu ise 762 milyon dolar seviyelerinde. 170 milyona yakın bağımsız üyenin çalıştığı sektör her yıl yüzde 6 büyüyor. Türkiye’de ise sektör yüzde 17 oranında büyüdü. QNET olarak biz bu büyümenin de üstünde bir performans gösterdik” dedi.

“2019 yılında ihracata ve istihdama destek vereceğiz”

ONET’in Türkiye’de hızlı büyüme oranı yakalaması grubun yatırımlarının önümüzdeki dönemde artacağının da sinyalini veriyor. Cem Geyik, “QNET, Türkiye’ye güveniyor. Türkiye’yi Türki Cumhuriyetler ve Rusya için bir lojistik üs olarak kullanıyor. 2019 yılında ülkemizde ürettiğimiz tüm ürünleri bu coğrafyaya ihraç etmeyi planlıyoruz. Ekonomideki daralmaya rağmen yatırım kararırımız sürecek, biz burada kalıcıyız. QNET’in hedefi Türkiye’de sadece ürün satışıyla değil amaç; yeni girişimcileri desteklerken lokal anlamda da üretim yaparak hem döviz girdisi sağlamak hem de istihdama katkıda bulunmak” dedi.

100’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren QNET’te, 22 ülkenin sorumluluğu Türkiye’ye bağlı. Asyalı şirketin Türkiye’ye güven duyması özellikle de yeni yatırımların yolda olduğunu gösteriyor. Cem Geyik, ürün portföylerine zeytinyağı ve küçük ev aletlerini 2019 yılında eklemeyi planladıklarını belirterek, tüm dünyada büyük otelleri bulunan grubun, Türkiye’de de turizm yatırımına yeşil ışık yaktığının altını çizdi.

Bu haber basında geniş yer buldu:

Diğer Yazılarımız İçin: Network Marketing Sektörünün Gelecekte Kendi İşinin Sahibi Modeli Olmasının 5 Nedeni