Bütün QNET aileme selamlar.. tanımayanlar için ismim HARUN ÇINAR öncelikle bana burada siz geleceğin liderlerine tecrübelerimi aktarma şansı veren değerli liderlerime ve buna vesile olan QNET PROMOSYON çalışanlarına ve de yazımı okuyan tüm networkerlere teşekkür ediyorum. Bu yazı benim sizlere şirket yayın organları tarafından ulaşan ilk yazım ve biliyorum ki bu yazımın ulaşacağı kişilerin çoğunluğu bu ticarete yeni katılmış kişiler olacaktır bundan dolayı sizlere bu ticaretle tanışmadan önceki hayatımı, nasıl tanıştığım ve nasıl başarıya ulaştığımı anlatayım.

 

Bu fırsat karşıma çıkmadan önce ailesinin ekonomik durumundan dolayı üniversiteye gidememiş babamın karşılamakta zorlandığı ailemizin geçim giderlerine katkıda bulunmak için Türkiye nüfusunun yarısından fazlasının yaptıgı gibi maaşlı bir işte çalışmaktaydım ve bir gün o yükünü hafifletmek için yardımcı olduğum babamı trafik kazası sonucu kaybettim artık yalnızlığım ve ailemin bütün sorumluluguyla başbaşa kaldığım bir dönemdi

ne bir hayalim ne de geleceğe yönelik bir umudum kalmıştı hayattan.. (burada durup bir dakika düşünmenizi istiyorum) eminim o dönem maddi olarak içinde bulunduğum zorlukları tahmin edebilmişsinizdir, eminim diyorum çünkü ülke nüfusunun yarısından fazlası bu ve buna benzer sıkıntılarla boğuşuyor..

Neyse devam edeyim işte tam böyle bir çıkmazın içinde mücadele ederken birgün telefonum çaldı ve arayan kuzenimdi telefonu açar açmaz Harun kurtulduk hemen bir araya gelmeliyiz birlikte bir iş yapıcaz ve hayatımız değişecek dedi.. Tanıtım aldıktan sonra içimde bir umut oluştu; ancak önyargılarım ve bana katalogda anlatılan rakamların büyüklüğü vaad edilen gelecek benim yaşantımla alakası olmayan bir gelecekti ve beni korkutmuştu ama yüreğimin bir tarafında da kul daralmadan hızır yetişmezmiş diyen bir hissiyat vardı sanki bir ara eğer bu işe girer ve başarırsam aileme yaşatacağım hayatın hayalini kurdum kuzenim Oktay’ın (şimdiki sevgili liderim)

anlattıkları, heyecanı, gözlerindeki ışığıda görünce artık benim bu işi başarmaktan başka bir yolumun kalmadığını anladım. Eminim şuan buraya kadar olan kısımda ki bana ait nedenleri okurken biraz düşünüp kendinize ait nedenlerinizi ve bu ticarette başarılı olma zorunluluklarınızı bulmuş veya yeniden hatırlamışsınızdır.

 

Şundan eminim ki, hayat hikayelerimiz ve çekmiş olduğumuz zorluklar farklı olabilir ancak yaşamak istediğimiz hayatlar hemen hemen aynıdır ve bu ticaret hepimizin ortak hayali ekonomik özgürlük ve zaman özgürlüğünü fazlasıyla sunmaktadır. Şansla en ufak bir bağlantısı olmayan bu ticarette, başarılı olanlar ile başarısız olanları birbirinden en büyük farkı, hedefleri güçlü olanlarla hedefleri zayıf olanlardır.

Gerek benim organizasyonumda olun gerekse de bir başka arkadaşımın şunu iyi bilmelisiniz ki sizin bu işin geleceğindeki konumunuzu işin başındaki hedefiniz, bakışınız, tutumunuz ve yaptıklarınız belirleyecektir. Eğer gönülden inandığınız hayaller kurmaktan ve kurduğunuz hayallerin peşinden koşmaktan yorulmazsanız bu ticaret sizleri kurduğunuz hayallerinde ötesine ulaştırır. Samimiyet ve inançla attığınız her adımda başarıya bir

adım daha yaklaşmanız dileğiyle yolunuz açık geleceğiniz parlak olsun. Yeniden görüşmek üzere…