Perşembe, Mart 23, 2023

SAATLER SIRLARINI FISILDIYOR

Saatlerle ilgili ne ayrıntılar var biliyor musunuz? Mesela bir saatte “Swiss Made” (İsviçre Yapımı) yazması için Avrupa Hukuku’na göre, İsviçre’de saatin resmi teste tabi tutulması gerekiyor. Bununla birlikte en az içindekilerin % 50’sinin İsviçre’de yapılmış olması gerekiyor.

İşte size saatlerle ilgili sıkça sorulan sorular

 

İsviçre Yapımı’nın anlamı nedir?

“İsviçre Yapımı” kalitenin en yüksek garantisi demek. Güvenilirlik, doğruluk, suya dayanıklılık, şoka dayanıklılık gibi konularda teknik kaliteyi ve bununla birlikte dizaynındaki orijinallik ve zariflikle estetikliği içermektedir. Garanti, geleneksel üretim ve yeni teknolojinin ikisini de kapsar.

 

Bu ünün arkasında yatan nedir?

İsviçre Yapımı etiketinin temel değerleri içinde sadece yüksek kalite değil, aynı zamanda yüksek kalite ve müşterilerine en iyi güvenceyi vermeyi devam ettirme özellikleri bulunur. Isviçre Yapımı, güçlü bir rekabet ile karşılaşırken, altyapısının biricikliği, bilgi birikimi ve yenilikçi ruhuyla başarıdaki lider pozisyonunu korumaya devam ediyor.

 

“İsviçre Yapımı” kanunlarla nasıl belirtilir?

Bir saatin “İsviçre Yapımı” olduğu “İsviçre Yapımı” ya da “İsviçre” kelimesini taşımasıyla belirlenir. İsviçre kanunlarına göre bir saatin İsviçreli olması aşağıdaki özellikleri taşımasına göre belirlenir:

İsviçre tarzı hareketi

İsviçre’de yapılması

Üreticinin son kontrolünü İsviçre’de yapması

 

Bir İsviçre Saati’nin hareketlerinin İsviçreli sayılması için gerekenler:

İsviçre’de monte edilmesi

İsviçre’de üretici tarafından test edilmesi

En azından %50’si İsviçre menşeili malzeme kullanılarak yapılması.

 

İsviçre saat markası Bernhard H. Mayer ®, her saati kusursuz yaşamak isteyenler için şimdi Türkiye’de, sadece www.qnet.com.tr’de.

BHM Hugo Model_

 

1871 yılında kurulan Bernhard H. Mayer®’ tarafından, geçmişten günümüze tasarım ve kalitede mükemmellik prensibiyle üretilen saatler, kusursuz bir aksesuar olarak konumlanıyor. Bernard H. Mayer’in sıra dışı becerilere sahip uzman tasarımcı ve sanatkarların tutkusuyla hazırlanan ayrıcalıklı koleksiyonları, klasikten güncele geniş bir tasarım yelpazesine sahip. Geleneklerden kopmadan günümüzle bağlanan üretim ve tasarım süreciyle Bernhard H. Mayer®’de saatler, İsviçre saat yapımı gelenekleri ve standartlarında üretilerek beğeniye sunuluyor. Bernhard H. Mayer ®, saatleri sadece e-ticaret platformu www.qnet.com.tr adresinden satışa sunuluyor.

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz