Salı, Mart 21, 2023

HAVAYI İÇİNİZE GÜVENLE ÇEKİN

Dünya Sağlık Örgütü hava kirliliğinin dünyanın en tehlikeli çevre sorunlarından biri olduğunu belirtirken; trafiğin, sanayinin, söndürülmesi güç ateşin, hâttâ yemek pişirmenin bile hava kirliliğine etkisi olduğu biliniyor. İnsanların çeşitli üretim ve tüketim aktiviteleri sırasında ortaya çıkan atıklarla hava tabakası kirlenerek, yeryüzündeki canlı hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir.

Screen Shot 2015-07-21 at 14.44.50

Dünya nüfusunun hızla artması ile birlikte enerji kullanımı arttı. Endüstrinin gelişimi ve şehirleşmeyle ortaya çıkan hava kirliliğinin insan sağlığı ve diğer canlılar üzerindeki zararı ciddi boyutlara ulaştı. ABD Çevre Koruma Örgütü EPA, insan vücudu üzerinde iç ve dış alan kirliliğinin etkilerini değerlendirdiği raporunda; kapalı alanlarda kirliliğin 2 ila 5 kata kadar daha fazla olduğunu belirtiyor. Soğuk algınlığı ve nezlenin ancak yüzde 10’u dış mekandan kaynaklanırken, yüzde 90’ının ise iç mekandan kaynaklandığı biliniyor.

Fiziksel, biyolojik ve kimyasal faktörler sağlıksız ev ortamını oluşturan başlıca nedendir. İnşaat malzemeleri, boya, mobilya, TV, bilgisayar, evcil hayvan, toz, sarf malzemeleri, temizlik bezleri, plastik eşyalar, Karbondioksit ve neredeyse birçoğunun kaynağı olan bakteriler evlerimizde hava kirliliğini oluşturan kaynaklardır. Bu etkenlerden uzak durmak için ise bazı önlemler alınmalıdır. Bunlar toksik ev ürünleri kullanmaktan kaçmak, hava temizlemede bitkilerden yararlanmak, evinizi düzenli olarak havalandırmak olarak sınırlanabilir.

Ayrıca hava kirliliğini destekleyen diğer kaynakları azaltmanız ve iç mekan kirleticilerinden uzak durmanız size sağlıklı solunum yapabilmeniz adına yardımcı olacaktır. Ancak tüm bu önlemler tek başına size yardımcı olmayacaktır. Bu önlemleri almanız için size tek bir adım kolaylığı sağlayacak olan AirPure hava temizleme cihazı ile tüm önlemleri aynı cihaz içerisinde bulabilme şansına sahipsiniz.

AirPure, hava kirliliği yaratan dış ve iç kaynakları özel hava temizleme filtresi sayesinde havadan ayırıyor. Anti-mikrobik ön filtresi ile büyük toz parçacıklarını ve kirleticileri havadan temizleyen AirPure; virüs, bakteri, ince toz, polen, mayt salgıları ve küfleri havadan filtreleyerek sağlıklı yaşama katkı sağlıyor. Sadece QNET tarafından satılan AirPure, karbon filtresi, hoş olmayan kokuları, tütün dumanını, gazları emerek rahat bir şekilde nefes alıp vermenize yardımcı oluyor. Parfüm haznesine konabilecek birkaç damla güzel koku ise kapalı mekanlarda hoş bir ambiyans yaratıyor.

Soluduğunuz havayı güvenle içinize çekebilmek artık hayal olmaktan çıkıyor. AirPure hava filtresi sadece www.qnet.com.tr adresinden temin edilebiliyor.

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz