Perşembe, Mart 23, 2023

DÜNYA TURİZM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Dünyada turizm bilincinin oluşturulup geliştirilmesi üzerine her 27 Eylül’de kutlanan Dünya Turizm Günü, Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler tarafınca kabul edilmiştir. Dünya Turizm Günü çevresel önemin ve var olan bilincin geliştirilmesi üzerine tüm dünya üzerindeki önemini korumaktadır. Her yıl farklı bir temel ile dünya üzerinde kutlanan “Dünya Turizm Günü” bu yıl “Turizm, İklim Değişikliği Tartışmalarına Yanıt” teması ile kutlanıyor.

1980 yılından bu yana, her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde ve belirlenen özel bir tema ile kutlanan 27 Eylül Dünya Turizm Günü, bu yıl Volta Bölgesinde Kpando – Toko’da kutlanacak. Her yıl on binlerce kurum ve kuruluşun destekleyerek katkıda bulunduğunu bu evrensel bilinçlenme gününde birçok proje de hayata geçiriliyor. Ülkelerce desteklenen “Dünya Turizm Günü” her ülkede ağaç dikme faaliyetleri, yeşili koru etkinlikleri ve çeşitli sosyal sorumluluk projesi ile devam ediyor. Uzun yıllardır küresel ısınmanın olumsuz etkilerini yaşayan yerküre için son yıllarda “Dünya Turizm Günü” gibi önemli ve geniş çaplı sosyo-kültürel faaliyetlere duyulan ihtiyacın ortaya çıkması ile gün geçtikçe daha geniş çaplı çalışmalara imza atılmaktadır. Uluslararası kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, devlet bakanlıkları gibi büyük oluşumlar her geçen sene bu konunun önemini yaptıkları çalışmalarla desteklemektedirler. Ülkemizde ise uzun yıllardır “bacasız sanayi” deyimi ile önemi vurgulanan turizm faaliyetlerini canlandırmak adına her yıl farklı projeler oluşturulmaktadır. Bir turizm cenneti niteliğinde olan ülke topraklarımızın tatil beldeleri belli projeler çerçevesinde tüm bireyler için değerlendirilmeye açık bir alan olmuştur.

QNET Türkiye, Ege ve Akdeniz bölgelerinin en nârin tatil noktalarını, Türkiye’nin turizm sektörüne bulunduğu katkının yanında tüm bireylerin tatil yapabilmesini sağlamak için oluşturduğu “Yaz Güneşi” Tatil Paketi ile herkese hizmet etmektedir. Macera, eğlence, huzur ve romantizm bir arada olduğu unutulmaz anlar yaşabileceğiniz Ege ve Akdeniz’in incileri niteliğindeki tatil beldelerinde hayatınızın unutulmaz anlarını yaşabilir, gündelik hayatınızın yoğun stresinin yerini mutluluğa bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Yaz Güneşi Konaklama ürünü ile kaliteli bir tatile sizler de sahip olabilirsiniz. Bodrum’un eşsiz güzellikleri arasında yerlerini alan, Turquoise Homes, Bitez Residency, Royal Heights, Flamingo Country Club gibi tesislerde sevdiklerinizle unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bir diğer tarafta Antalya’nın huzurlu tatil atmosferine sahip olan Doğan Otel, dünya fethiye1harikası standartlarındaki doğaya sahip Marmaris bölgesinde bulunan Club Aida ve yine Fethiye’nin eşsiz güzellikleri ile Diana Residence Otel’de unutamayacağınız anları QNET Türkiye Yaz Güneşi ürünü ile yaşayabilirsiniz.

27 Eylül’de gelin ve “Dünya Turizm Günü” sevincini QNET Türkiye farkındalığı ile kutlayalım.

Yaz Güneşi Tatil Paketi ürününü yalnızca QNET Türkiye’den www.qnet.com.tr adresinden sahip olabilirsiniz.

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz